V historickém Slovanském sále vzdělávacího ústavu uspořádal už čtvrtý ročník Zvonečkového zimního karnevalu.

Sešlo se na něm rekordních sto osmnáct dětí v pohádkových, ale i jiných roztodivných maskách, které na radovánky doprovodili jejich rodiče a prarodiče. Ti jim po večerech vytvořili velmi pestré a rozličné kostýmy. V nich kluci a holky skotačili nejen při hudbě, ale i při nejrůznějších hrách a soutěžích. Na parketu Slovanského sálu to doslova vřelo. Nemalou zásluhu na tom měla Saša Chytková, která na sebe vzala stejně jako v minulých letech roli Zvoněnky. Zatímco loni děti bavil klaun Evžen z klaunského divadla Mimo Ostrava, letos ho plně nahradil Velehraďan Aleš Mergental, v roli Yettíka.

„Mám radost z toho, že rok co rok přichází na Zvonečkový karneval více dětí maskách. V sobotu jich přišel rekordní počet. Sto osmnáct. Předloni jich tu bylo čtyřiašedesát, loni rovná stovka," prozradila jedna ze strůjkyň karnevalu Saša Chytková. Ani jedno z dětí neodcházelo domů s prázdnou. Na pódiu dostalo jako medaili perníček, diplom a v sáčku tři losy do tomboly, z nichž jeden byl výherní.

„Karneval byl opět super. Bylo na něm velice moc hezkých masek. Třešničkou na dortu byl velký tříposchoďový dort plný svíček, který dívky přivezly do sálu na servírovacím vozíku. Já jej musela nakrájet tak, aby se alespoň kousek z něj dostal na každé dítě v masce," svěřila se Jarmila Novotná, známá velehradská cukrářka.