„Bohužel jsme v době, kdy na to byl ještě čas, já, muzeum i Muzejní spolek zanedbali diskuzi na toto téma. Chceme však poukázat na to, že bychom měli prostřednictvím náměstí zviditelnit významnou osobnost Bojkovic," uvedl Tomáš Hamrlík, ředitel Muzea Bojkovska a člen Muzejního spolku. Petice se snaží prosadit pojmenování Náměstí MUDr. Josefa Tillicha a zájemci ji mohou podepsat přímo v bojkovickém muzeu, které je mimořádně otevřeno každý den.
„Podpisy jsme zatím nepočítali, ale ohlasy máme převážně pozitivní," řekl Tomáš Hamrlík. Kdy by se petice mohla dostat na Městský úřad, dosud zástupci Muzejního spolku nestanovili. „Zatím vyčkáváme, zda zastupitelstvo opakované projednání této záležitosti zařadí do programu," doplnil Tomáš Hamrlík.
Osud bojkovického náměstí pak bude záležet na jednadvaceti zastupitelích města, z nichž jedenáct zvedlo ruku právě pro variantu Náměstí. „Pokud petici obdrží, buď ji uznají a své předchozí usnesení zruší, nebo se tak nestane. Petice je prostředek, který k demokratické společnosti patří a lidé na ni mají samozřejmě právo," uvedl starosta Bojkovic Petr Viceník.
V rámci ankety o název nového centra města, kterou město vyhlásilo a v níž se vyjádřily přes dvě stovky lidí, vyhrála varianta U Olšavy. Bezejmenné náměstí se umístilo na druhém místě spolu s možností Svatovavřinecké. Odhlasované Náměstí přitom má své odpůrce, ale i zastánce.
„Trošku jako bychom si s tak významným prostorem nevěděli rady. Je to bez nápadu, bez připomínky čehokoliv. Tillichovo náměstí by odkazovalo na památku významné bojkovské osobnosti, která také v těsné blízkosti náměstí bydlela," řekla svůj názor Lenka Valíčková. S rozhodnutím zastupitelstva je oproti spokojen Miroslav Teplý.
„Mně se to líbí. Mám přátele v Jistebnici, kde je krásné historické náměstí. Známých rodáků je tam spousta, a je to taky Náměstí," nechal se slyšet Miroslav Teplý.
Josef Tillich, po němž by si zástupci Muzejního spolku přáli náměstí pojmenovat, byl bojkovický lékař, který tamní chudé obyvatele léčil bez nároku na odměnu. Narodil se roku 1868, byl dlouholetým starostou Sboru dobrovolných hasičů v Bojkovicích a prvním starostou tělovýchovné jednoty Sokol v Bojkovicích. Založil tam také organizaci Československého Červeného kříže a byl jedním ze zakládajících členů Muzejního spolku. Přátelil se s Tomášem G. Masarykem, který v domě Josefa Tillicha v době svého pobytu v Bojkovicích krátce bydlel.