Podhůřím Chřibů tak rezonovaly pecky jako Zubatá, Pražákům těm je hej, Na Václavském Václaváku, Hrabě X, Olda je můj přítel a celá řada dalších. A protože inovace dorazila i na koncerty této kapely, běžely texty písní na obřím displeji nad pódiem a diváci si je tak mohli zazpívat spolu s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem i Vilémem Čokem, doslova jako při karaoke.

Součástí vystoupení Pražského výběru je už nějaký čas také hudební linka hostujícího DJ Roxtar (Dominika Turzy), jenž řadě skladeb dokázal vtisknout originální drajf. Nechyběli ani maskoti Ropotámo nebo zubatá, kteří pobíhali mezi muzikanty.

Archeologický průzkum na Špitálkách ve Starém Městě severně od základů velkomoravského kostela. Na snímku neolytický hrob s mřížkou vytyčující síť sektorů odkud se odebírají půdní vzorky.
Archeologové našli na Špitálkách pozůstatky pravěkého osídlení

Ti se ve svých komentářích nevyhnuli ani narážkám na koronavirovou realitu kolem nás. Michael Kocáb poznamenal, že každý ze členů kapely má na tuto problematiku jiný názor.

„Přesto všechno si nenechte vzít svobodu,“ vyzval na závěr Vilém Čok. Sobotní koncert v Buchlovicích byl pro Pražský výběr prvním ze trojice naplánovaných pro letošní podzim. Další by se měly uskutečnit 29. srpna ve Strakonicích a 5. září v Litovli.

„Nesmírně si vážíme zdejších organizátorů, že se nebáli náš dnešní koncert uspořádat. Jsme tady snad popáté, a tak se už trochu můžeme považovat za místní,“ vysekl Michael Kocáb pochvalu lidem kolem Filipa Dohnala z pořadatelské agentury Vichr s tím, že nad dalšími dvěma jejich vystoupeními zatím visí otazníky.