CPA Delfín vykazoval v minulém roce ztráty převyšující 8,6 miliónů korun.

„V současnosti bohužel přicházíme z hlediska návštěvnosti o nejlepší měsíce v roce, což je právě leden, únor i březen, včetně jarních prázdnin, které jsou před námi. Jen za leden a únor jsme přišli zhruba o 40 tisíc návštěvníků. Za minulý rok nám kvůli covidu klesla návštěvnost o téměř 50 procent ve srovnání s rokem 2019,” prozradil ředitel CPA Delfín Vlastimil Šmíd. Výpadek na tržbách dosahujících 8,6 miliónů korun byl podle jeho slov kryt úsporami na energiích, údržbě a materiálu.

„Město na konci roku 2020 zvýšilo příspěvek na provoz Delfína o 1,1 milionů korun, dále čerpalo náhradu na mzdy v programu Antivirus, a nakonec použilo ještě ke krytí případné ztráty rezervní fond,” sdělila mluvčí uherskobrodské radnice Elen Sladká.

Uherskobrodský CPA Delfín má 16 zaměstnanců. Ti provozní jsou nuceni být doma nebo se dle potřeby podílejí na udržovacích činnostech Delfína.

„Jelikož se jedná o překážku na straně zaměstnavatele, zaměstnancům náleží náhrada mzdy v plné výši, a to je sto procent. Tuto náhradu uplatňujeme v rámci vypsaného vládního programu na náhradu mzdy – Antivirus,” poznamenal Vlastimil Šmíd.

To ztráta uherskohradišťského aquaparku byla z části vyrovnána vládními kompenzacemi a využitím nevyčerpaných příspěvků zřizovatele předchozích let. Díky tomu tam vykázali ztrátu ve výši 4,2 miliónu korun.

„Jaké kompenzační programy budeme moci v roce 2021 využít netušíme, jelikož o nich vláda jedná. Pro náš aquapark je aktuálně důležité, že si stále držíme všechny kmenové zaměstnance, kterých je čtyřicet,” řekl ředitel Aquaparku Uherské Hradiště Jiří Durďák.

Silvie Vykopalová