Křesťané si totiž právě na Zelený čtvrtek připomínají poslední večeři Ježíše s jeho apoštoly, při níž jim řekl, že bude v pátek ukřižovaný a pak vstane z mrtvých. Jedním ze starších ministrantů, kteří tradičně vystartují s klepači a hrkači do uherskohradišťských ulic bude sedmnáctiletý Michal Foltýnek.

„Ministruji od svých pěti let a pořád mě to baví. To že si budu muset kvůli klepání přivstat, mi proto vůbec nevadí," poznamenává sedmnáctiletý ministrant. Skupinka, která bude s dřevěnými „rachoťáky" křižovat městem by měla čítat kolem patnácti dětí, včetně ministrantů a hradišťského faráře Jána Turka.

„V pátek v sedm hodin ráno půjdeme s klepači z Františkánského kostela Františkánskou a Prostřední ulicí přes Masarykovo náměstí do farního kostela a v poledne to bude přesně opačně. Večer v 19 hodin pak vyrazíme klepat klekání do kostela v Mařaticích," vysvětluje Turko. Podobné to podle jeho slov bude na Bílou sobotu. Zvony se opět rozezní uprostřed mší o Bílé sobotě. Jejich zvuk bude v té chvíli symbolizovat ono slavné Kristovo vzkříšení.