„Úspěšných absolventů cambridgeských zkoušek bylo v minulém roce 86, přičemž 20 z nich prokázalo své znalosti na úrovni B1, což je úroveň maturitní zkoušky na střední škole, a 12 z nich prokázalo své znalosti dokonce na úrovni B2. Zároveň byly předány certifikáty šesti žákům, kteří úspěšně složili zkoušky ze španělského jazyka, čtyřem žákům, kteří úspěšně složili zkoušky z německého jazyka, a dvěma žákům, kteří úspěšně složili zkoušky z ruského jazyka,“ uvedl ředitel ZŠ UNESCO Jan Vorba.

Ceremoniálu byli přítomni starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha, místostarosta Čestmír Bouda a diplomat Ministerstva zahraničních věcí České republiky Petr Šelepa, který je také bývalým žákem této školy.

Martin Slaný
Distanční výuka se podepsala na zhoršujícím se zraku u mnoha dětí

ZŠ UNESCO je řádným členem exkluzivního mezinárodního programu Cambridge English Schools, což je výjimečný a inovativní vzdělávací projekt, kterému daly vznik dvě instituce fungující v rámci University of Cambridge: prestižní vydavatelství Cambridge University Press a zkouškový syndikát Cambridge English Language Assessment.

Členy této prestižní sítě jsou v České republice pouze čtyři základní školy. „Blahopřejeme všem žáků k tomuto významnému úspěchu a přejeme jim, aby na něj navázali, nadále se všestranně rozvíjeli a díky cizímu jazyku komunikovali s lidmi po celém světě,“ dodal Jan Vorba.