Křtu se při té příležitosti dočkala také kniha s názvem Z Bunče na Kamínku za příběhy Chřibů autorů Jiřího Jilíka, Bořka Žižlavského a Marcela Sladkowskiho. Ti svůj honorář věnovali na opravu chátrajícího barokního hřbitova ve Střílkách. „Kniha je zajímavá tím, že je zpracována nejen z pohledu dokumentujícího historii, ale zároveň nahlíží na oblast Chřibů pohledem pověstí. Život totiž není jenom to, co víme, ale i to, co si představujeme a ze svých představ vkládáme do svého okolí. Člověk si totiž osvojuje přírodu tím, že jí dá příběh,“ poznamenal jeden z autorů publikace Jiří Jilík.

Letovisko Bunč, jež se nachází v nadmořské výšce 479 metrů, patřilo po většinu let minulého století Klubu českých turistů. Ten ho po roce 1989 prodal, v roce 2004 jej získala vizovická společnost Rudolf Jelínek. Ta se do jeho generální rekonstrukce pustila 1. listopadu 2008.

Prvními ubytovanými hosty areálu se v následujících dnech stanou obyvatelé dětského domova ve Vizovicích, kteří tam budou na bezplatném 4denním pobytu.

Celkové náklady rekonstrukce Bunče se vyšplhaly na 45 milionů korun, z toho 17, 4 milonu byla dotace z evropských fondů. „Je zajímavé srovnat tuto částku s náklady na výstavbu původní turistické chaty v roce 1924, které podle dobových pramenů činily 241 tisíc korun,“ poznamenal šéf likérky z Vizovic Pavel Dvořáček, která byla investorem přestavby objektu.