Při pádu utrpěl velmi vážná zranění, s nimiž stále zůstává v péči lékařů ve zlínské nemocnici.

To potvrdila mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati, kam byl zraněný mladík bezprostředně po incidentu transportován. Jestli však došlo ke zlepšení jeho zdravotního stavu, či nikoliv, to zůstalo zahaleno rouškou tajemství. „K jeho aktuálnímu zdravotnímu stavu bližší informace sdělit nemohu, musel by k tomu svolit pacient nebo jeho rodinní příslušníci," řekla pouze mluvčí Karla Havlíková.

Co předcházelo pádu mladíka z balkonu, stále šetří policie. „Vyšetřování této události nadále pokračuje, případ nebyl dosud uzavřen," uvedl bez bližších podrobností mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Po nehodě provozovatel diskotéky Tropic Patrik Hauerland sliboval, že zvýší bezpečnostní opatření. Podle všeho se však v tomto směru nic nezlepšilo. „Nebudu se k tomu vyjadřovat," odsekl do telefonu Patrik Hauerland a zavěsil.

„Jede se dál ve starých kolejích. Byl jsem na Tropicu před pár dny a nic se tam nezměnilo," nechal se slyšet čtyřiatřicetiletý muž z Uhersko- brodska, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Majitelem objektu s diskotékou je uherskobrodská TJ Sokol. Starostka tělocvičné jednoty Sabina Běhůnková Slováckému deníku potvrdila, že k žádným úpravám nedošlo. „S provozovatelem jsme se dohodli, že zpřísní bezpečnostní pravidla diskotéky. Stavební úpravy se tam ale zatím neuskutečnily, to bychom věděli," řekla Sabina Běhůnková.

Jediným „opatřením" jsou tak častější návštěvy městských strážníků. „V ulici Hradišťská a přilehlého okolí jsme zintenzivnili kontroly. Nicméně od této nešťastné události jsme žádný výtržnický čin nemuseli řešit a ani počet výjezdů se nijak nezvýšil," informoval Radek Šustek, velitel brodské městské policie.

K události se vyjádřil i starosta Uherského Brodu Petr Kunčar. „Nejedná se o objekt města. Od policie mám informace, že je případ stále v šetření. Měli jsme na stole obecně závaznou vyhlášku o regulaci provozní doby hostinských provozoven, ale ta neprošla. S policií jsme se alespoň dohodli na častějších kontrolách alkoholu u mládeže, v půlce ledna proběhla zatím poslední," dodal Patrik Kunčar.