Ve dvouhodinovém pěveckém, hudebním a tanečním pořadu, který slovem mistrně skloubil David Pavlíček, rozproudili krev v žilách diváků nejen domácí pěvci, doprovázení cimbálovou muzikou Stanislava Gabriela mladšího, ale i mužské sbory z Hroznové Lhoty a Vlčnova, někdejší tanečníci staroměstské Doliny – Doliňáci, dětský folklorní soubor Kalinečka z Babic, a o nadšený potlesk obecenstva se postaral rozparáděný ženský sbor Drmolice z Polešovic.
„Na Medovém zpívání jsme nemohly chybět. Protože jsme ženské zvídavé a pěkně drmolivé, chtěly jsme se při tomto pěveckém setkání dozvědět, jestli vůbec existuje nějaká písnička o medu. Ale žádnou jsme tu neslyšely,“ neskrývala zklamání vedoucí sboru Dobromila Krysová.

Ani ostřílení zpěváci a verbíři, jakými jsou Josef Bazala a Erik Feldvabel z Doliňáků či Petr Ondruch z kudlovického mužského sboru, písničku o medu neznají. „Ač dlouho zpíváme a známe hodně písniček o víně, ženách, lásce, vojně či koních, o medu neznáme ani jednu,“ přiznal se trojlístek zpěváků.

„Znám jednu písničku, v níž se zpívá, že letěl, letěl roj, ale jaký roj to byl, zůstane posluchači utajeno,“ poznamenal Ondruch. „Při Dnech medu na Modré se zase říká, že po všeckém ho…, enom po včelách med,“ pronesl s úsměvem Bazala, jenž na Medové zpívání přijel s Doliňáky v kroji a na bicyklu.

Příští rok se návštěvníci Medového zpívání možná dočkají více než sto let staré hymny včelařů, jejíž text znají pouze manželé Zdeňka a Vladimír Drábkovi z Kudlovic.

„Pij, včelko, z lípy Slovanů, pij nektar, saj sladkou manu,“ prozradila úryvek ze starodávné hymny paní Zdeňka a dodala, že její manžel, který mezi písničkami zasvětil návštěvníky do tajů včelího mikrokosmu za česnem, má k písničce i notový materiál.

Ačkoliv skladby o medu na akci nezazněly, sladký produkt včelích dělnic mohli návštěvníci ochutnat v různých podobách. Třeba jako med od včelařů z regionu, medové perníčky od Ireny Burdové z Jalubí či medovinu od dlouholetého jankovického včelaře Antonína Malenovského. Štamprličky nebo sklenice opletené proutím jim k tomu nabídla huštěnovická košíkářka Hana Špalková.