V Uherském Hradišti se zpívání konalo v pořadí podesáté, tradičně před kavárnou Jiné Café na Masarykově náměstí a opět v podání pěveckého sboru ZUŠ Slovácko, vedeného učitelkou Lenkou Frantovou.

Sbor však opanoval prostor už půl hodiny před začátkem akce, a také půl hodiny po ní, kdy se prezentoval pásmem písní v předvánočním duchu. Na akci moderovanou hercem a pedagogem zpěvu Davidem Macháčkem dorazilo asi 300 lidí.

„Jsem rád, že jsme byli před časem k této akci přizváni, a že se letos na ní můžeme spolupodílet jako organizátoři, protože hudba spojuje, což platí především v době předvánoční a dvojnásob o koledách,“ řekl ředitel ZUŠ Slovácko David Hrubý.

Na buchlovickém náměstí rozsvítili v nedělním podvečeru vánoční strom
Na buchlovickém náměstí rozsvítili v nedělním podvečeru vánoční strom

Zpívalo se i v dalších městech a obcích Zlínského kraje: například v Šanově, Brumově-Bylnici, Polichně, Zubří, Hulíně, Valašském Meziříčí, Otrokovicích, Vrbce, Nevšové, Lačnově, Vizovicích nebo Hostětíně.

Kompletní texty koled byly zveřejněny na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde byl ve formátu pdf ke stažení zpěvník. Dnes, v den konání akce texty také vyšly ve všech regionálních vydáních Deníku a byly dostupné i na místě zpívání.

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkali.

Tato akce se uskutečnila na více jak 830 místech v České republice, ale i v zahraničí – Španělsku, Vatikánu, Německu či na Slovensku. Například loni zpívala česká komunita ve vesničce Las Cala se Mijas ve Španělské Malaze.

Zpívat se mohlo i z domova

Kdo se z jakýchkoli důvodů nemohl účastnit osobně, a přesto si chtěl zanotovat, ani to nebyla překážka. Koledy si mohl zazpívat z pohodlí svého domova třeba s Českým rozhlasem, který stačilo v uvedený čas jen naladit.

Přestože v roce 2020 a 2021 nebylo kvůli vládním opatřením reagujícím na covid-19 pořádání veřejného zpívání koled možné, i tak se velmi vydařily. Koledy si lidé zpívali v živém videopřenosu za účasti skupiny Čechomor. Dnes večer si ale už všichni užili živé setkání.

Záznam letošního ročníku 

Zdroj: Youtube

Pokud jste přímo na zpívání koled pořídili fotografie či video, pošlete nám je, prosím. Udělejte to tak, že si kliknete na webovou stránku www.ceskozpivakoledy.cz a nahrajte je přímo tam.

Podívejte se, jak se zpívalo v minulosti