Tento žák druhého ročníku základní školy moc rád zpívá hlavně se svojí starší sestrou Adélkou, ale do Strážnice letos přijel nejen zazpívat, ale také zacifrovat.

„Tento rok Kubík vystupoval ve Strážnici v pořadu Z pokladnice kulturního dědictví ČR, kde i poprvé v životě verboval. Verbovat se začal učit letos na začátku května, když mu zavolali ze Strážnice, že by chtěli, aby tam zpíval i verboval. Učil se sám z youtube a nějaké cifry mu ukázal už zkušený kamarád z folklorního souboru Holúbek,“ prozrazuje Deníku Kubova maminka Pavla Bobčíková.

Strašný večer na Modré uspořádali už po třicáté
Strašný večer na Modré uspořádali už po třicáté. Podívejte se

O synkovi dává k dobru také to, že už od svých tří let zpívá s cimbálovými muzikami a pravidelně se účastní pěvecké soutěže Zazpívej Slavíčku.

„Navštěvuje folklorní soubory Nivnička i Holůbek v Uherském Brodě. Kromě toho ale také navštěvuje druhým rokem Základní uměleckou školu, kam chodí na zpěv a prvním rokem do houslí. Jeho koníčkem je také fotbal,“ dodává Kubíkova hrdá maminka.

Hudebně talentovaná je i jeho 11letá sestra Adélka, která také ráda a pěkně zpívá, hraje na housle, klavír, flétnu a ukulele.

Mimo to tančí ve folklorních souborech Nivnička a Holúbek a ráda maluje.