„Bylo už docela na čase a jsem rád, že restauraci opravili a konečně otevřeli. Před pár dny jsem ji navštívil a musím přiznat, že to prostředí je na úrovni. Pozitivně vnímám, že dali do kupy také kuchyň,“ řekl Deníku Broďan Pavel Vrága.

Otevření upravené části Domu kultury okomentoval uherskobrodský opoziční zastupitel Ladislav Kryštof (NK s ČSSD).

„Určitě je dobře, že už je restaurace funkční a vypadá solidně. Ta doba ale, po kterou její rekonstrukce trvala, mi přijde docela dlouhá, obzvlášť proto, že jsme se nenacházeli v období recese, nýbrž v období ekonomického růstu,“ poznamenal.

Otevření restaurace se podle starosty Uherského Brodu Ferdinanda Kubáníka (KDU-ČSL) protáhlo hned z několika důvodů.

„Tím zásadním byl asi ten, že jsme dlouho hledali provozovatele. Jakmile se našel, teprve jsme začali řešit interiér tak, aby byl v souladu s koncepcí provozovatele a města,“ uvedl Ferdinand Kubáník.

Další časovou brzdou se podle něj staly technické problémy, které se promítly do celkové ceny i doby zhotovení a předání stavebního díla.

„Museli jsme vybourat polovinu podlahového betonu, pod kterým klesla původní navážka hlíny místy až o půl metru a báli jsme se toho, aby se nová podlaha postupně nepropadala. To jsme například zjistili při vrtání drážek do podlahy pro vedení trubek k novému výčepnímu zařízení,“ uvedl Ferdinand Kubáník.

Prostor restaurace se výrazně změnil, což se stalo kvůli vybourání vnitřního schodiště. Rekonstrukce obnášela také obnovu podlah, podhledů, stěn a úpravy vnitřních instalací a osvětlení. Úprava prostor restaurace navazovala na už před rokem realizované úpravy kuchyně.

„Záměrem bylo připravit restauraci na znovu zprovoznění, protože při pořádání akcí v Domě kultury toto zázemí pro návštěvníky citelně chybělo,“ informovala mluvčí brodské radnice Elen Sladká.

Celková cena stavebních prací se podle ní vyšplhala na 1, 7 milionu korun a cena vnitřního vybavení přišla tamní radnici na 2,2 milionu korun.

Obnovená restaurace je součástí pozoruhodného objektu Domu kultury, otevřeného v listopadu 1985 a stylově se řadícího k architektuře tzv. brutalismu (architekt František Jelínek). Budova je dnes unikátní ukázkou architektury 70. a 80. let.