Reflexní směrové tabulky s červeným šipkami se nyní zasazují do svodidel podél silnic II. a III. třídy na trasách Kunovice-Hluk, Boršice-Stříbrnice, Bílovice-Březolupy a Bílovice-Nedachlebice. Mají řidiče upozornit na rizikové místo, zvýšit tak bezpečnost provozu a naopak snížit počet dopravních nehod. „Jedná se o pilotní projekt na několika zkušebních úsecích, který v České republice nemá obdoby. Jsme velice rádi, že k vyzkoušení bylo vybráno právě Uherskohradišťsko," uvedla Dana Zapletalová z odboru dopravy hradišťského městského úřadu.

Zajímavou vlastností značení je, že každá cedule nese svůj vlastní číselný kód. To pomůže rychlé záchranné službě, policistům i hasičům. „Pokud na tísňovou linku zavolá člověk neznalý místního terénu, může jednoduše přečíst číslo z cedule a dispečink okamžitě zjistí, kam přesně má poslat posádku," vysvětlil šéf uherskohradišťských záchranářů Anton Vaňo.

Pilotní projekt budou dopravní odborníci vyhodnocovat po dvou letech provozu. V případě, že konstatují jeho pozitivní efekt, přistoupí se k umisťování nového značení i na další nebezpečné úseky silnic. Autorem projektu je Pavel Vellek a jeho tým.