„Mít cukrárnu se zákusky, které jsem si pamatovala z dětství a které bych pekla tak, jak jsem se to naučila od své babičky, byl můj dlouholetý sen. který se mi povedlo splnit,“ listuje ve vzpomínkách Marcela Ingrová.

Láskou ke sladkému zahořela v dětství a práce v cukrárně bylo to kouzelné „něco“, co ji začalo bavit a naplňovat.

„I když moje počáteční představy byly značně romantické až naivní, vůbec jsem nepočítala se závistí, pomluvami, s problémem cenotvorby, s tím, že člověk může velmi snadno vyhořet. Postupem času jsem se naučila čelit víceméně všemu, co mě potkává,“ svěřuje se paní Marcela.

Každý den se do práce těší. Když se pár dnů po sobě nedotkne těsta nebo krému, už je prý nervózní.

Chodí se k ní i na zmrzlinu, která skvěle osvěží.

„V Uherském Hradišti je bezkonkurenčně nejoblíbenější příchutí pistáciová, ta musí být ve vitríně vždycky. Ve Zlíně je zmrzlina všeobecně velmi populární, prakticky od té doby, kdy jsme cukrárnu otevřeli. Lidé se ptali, jestli budeme prodávat i zmrzlinu – a obecně se Zlínští drží klasiky. Vedou u nich vanilková, čokoládová a jahodová,“ popisuje Marcela Ingrová a dodává: „Svou práci dělám srdcem a ráda. To je pro mě ta největší odměna.“

Ve všech svých cukrárnách vyrábí pouze kopečkovou zmrzlinu. Co se oblíbenosti týče, především na Velehradě záleží na počasí. Pokud je úmorné horko, sáhnou lidé nejraději po ovocných sorbetech, pokud je mírnější počasí, mizí rychleji zmrzliny smetanové, nejčastěji vanilková a čokoládová.

„Naši zmrzlinu vyrábíme z prvosurovin. Nepoužíváme tedy žádné předpřipravené směsi. Výroba zmrzliny pro mě znamená sestavení receptury, propočítání poměrů jednotlivých ingrediencí tak, abychom dosáhli toho, aby zmrzlina byla krásně jemná, zmrzlá tak akorát, aby se v ní netvořily krystalky, aby se s ní dalo manipulovat při výdeji,“ vysvětluje majitelka cukráren Marcela Ingrová a dodává, že každý druh zmrzliny má samozřejmě svá specifika a svoje poměry, za kterými stojí hodiny jejích výpočtů a týdny zkoumání.

„Neméně důležitý je samozřejmě výběr surovin. Do smetanových zmrzlin používáme plnotučnou smetanu a kvalitní mléko, pravou vanilku, belgickou čokoládu, meleme si svoje pasty z pečlivě vybraných ořechů a pistácií a používáme kvalitní vajíčka. Do sorbetů, které jsou mimochodem veganské, dáváme pouze kopec ovoce, které je v sezóně od lokálních dodavatelů, směs cukrů a vody,“ prozrazuje paní Marcela.

Největším tahákem je podle ní jednoznačně pistáciová zmrzlina, kterou vyrábí z krásně zelených íránských pistácií.