Informoval o tom mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Stěhování podle něj souvisí s plánovanou rekonstrukcí budovy, v níž sídlí plicní, neurologické a onkologické oddělení.

„Tato pracoviště se na téměř dva roky přesunou do prostor bývalé interny, která se uvolnila po otevření nové budovy interních oborů na začátku letošního roku. Dílčí omezení souvisejí i s modernizací magnetické rezonance nebo výměnou bezmála tří desítek dveří v centrálním objektu nemocnice,“ poznamenal Egon Havrlant.

Stěhování se podle jeho slov uskuteční od středy 13. do pátku 15. listopadu a dotkne se plicního oddělení, neurologie, onkologie a tělocvičny pro těhotné ženy a maminky po porodu.

„Máme stanovený přesný harmonogram, který jsme vyvěsili v areálu nemocnice, na webových stránkách i na sociálních sítích. Informovali jsme také rodiny pacientů hospitalizovaných na lůžkách plicního a neurologického oddělení, pokud by přesto měli lidé nějaké dotazy, mohou se obracet i na naše infocentrum v centrálním objektu,“ uvedla Jitka Bílková, náměstkyně pro nelékařské zdravotnictví a kvalitu Uherskohradišťské nemocnice.

„Zahájení rekonstrukce budovy B je plánováno na jaro příštího roku, vyklízení prostor a příprava na stavební úpravy ale musí začít už nyní. Investice ve výši 246 milionů korun bude financována Zlínským krajem, který je zakladatelem nemocnice a vlastníkem budov v jejím areálu. Rekonstrukcí projdou elektroinstalace, kanalizace, vodovody, instalovány budou nové příčky a omítky, podlahy, keramické obklady, stropní podhledy i vzduchotechnika,“ doplnil mluvčí nemocnice. Zpět do nově upravených prostor se pracoviště budou moci vrátit pravděpodobně na podzim roku 2021.

„V současné době prochází modernizací rovněž magnetická rezonance v Uherskohradišťské nemocnici, vylepšení tohoto špičkového diagnostického přístroje probíhá od osmého listopadu do šestého prosince. Vyšetření pacientů náhradně zajišťují další pracoviště magnetické rezonance ve zlínské a kroměřížské nemocnici. Na dílčí krátkodobá omezení mohou pacienti a návštěvníci narazit rovněž v centrálním objektu nemocnice, kde se v průběhu listopadu mění celkem 27 dveří za automatické. Nemocnice se za případné komplikace omlouvá, všechny tyto úpravy probíhají s cílem zvýšit bezpečí a komfort pacientů i zaměstnanců,“ sdělil Ego Havrlant.