Podle šéfa Arcidiecézní Charity Olomouc Václava Keprta jsou za touto náhlou změnou zdravotní důvody, jež Mileně Marečkové nastoupit do nové pozice nedovolují. „Zřizovatel má právo vybrat si ředitele dle vlastního uvážení,“ řekl už dříve k výsledkům výběrového řízení Petr Houšť.

K novému jménu poznamenal pouze tolik, že Libor Mikel je v Charitě Uherský Brod hlavním ekonomem už více než osm let, a tudíž se oba velmi dobře znají.

„O to rychleji mé předání funkce do jeho rukou proběhne,“ uvedl Petr Houšť.

Letadlo L 410 NG firmy LET Aircraft Industries na letišti v Kunovicích. Ilustrační foto
Kunovická Aircraft Industries se vrací do českého vlastnictví, už nebude ruská

Brzy 52letý Libor Mikel vystudoval Vysokou školu Zemědělskou v Brně, fakultu provozně ekonomickou. Dnes se tato vysoká škola jmenuje Mendelova univerzita. Před působením v Charitě byl zaměstnán v Technických službách Zlín. S jakou vizí nastoupí do funkce ředitele Charity Uherský Brod?

„Vize je celkem jasná. Pokračovat v poskytování sociálních služeb a dalších aktivit, které Charita Uherský Brod má. Pomáhat potřebným. Mám v plánu navázat na práci pana Houště. Neplánuji v blízké době žádné změny. Chci pokračovat v rozvíjení služeb a udržovat dobré jméno Charity Uherský Brod,“ prozradil Libor Mikel.

Petr Houšť je přesvědčen, že organizace s 220 zaměstnanci, kterou 15 let pomáhal budovat, je nastavena dobře.

„Hodně nových služeb se za mého působení podařilo nastartovat, zřídit, provozovat, vybavit. Máme nové komunitní centrum. Ten kdo přebere vedení Charity Uherský Brod, dostane Charitu v perfektním stavu. Dokázal jsem to také díky kvalitním, spolehlivým, pracovitým a oddaným spolupracovníkům, srdcařům. Sám voják v poli může mít vizí milion ale nemá s kým je realizovat. Poděkovat na dálku musím také celé řadě starostů obcí i kněžím v děkanátu, za výbornou spolupráci,“ doplnil Petr Houšť.

Přestože by se mohl věnovat jen rodině, dechovce a pěveckému sboru ve svém bydlišti ve Strání, nechce zůstat doma v bačkorách. Má například nabídku jít učit na UTB ve Zlíně, což by se mu zamlouvalo, protože už na jedné škole učil.

„Nechám tomu ale volný průběh a nechci to hrotit,“ tvrdí.