Horolezci ozdobili borovičku pod Barborkou

Horolezci se v Chřibech scházejí každým rokem, přinesou si baňky a nastrojí „svůj“ strom.

FOTOGALERII ze zdobení borovičky pod Barborkou si prohlédněte ZDE

Skanzen nabídl hru o narození Krista

Dřevěné městečko rožnovského Valašského muzea v přírodě tradičně dva dny před Štědrým dnem ožilo. V komorním amfiteátru desítky lidí sledovaly v sobotu a neděli navečer živý betlém, lidovou hru podle evangelia svatého Matouše. Na pódiu nechyběly jesličky s Ježíškem a jeho rodiči, oslík a beránek. „Na něco podobného jsme se zatím podívat nebyli. Spokojeni jsme nejen my, ale hlavně naše děti,“ pochvalovala si Marie Štefíková z Frýdku-Místku, která s rodinou trávila v Rožnově pod Radhoštěm vánoční svátky. Ve hře účinkovali tanečníci, zpěváci a muzikanti ze souborů Radhošť a Javořina. Stejně jako v předchozích letech vyvrcholil živý betlém příjezdem Tří králů na koních.

Na Štěpána 20 kilometrů

Deset kilometrů ze Zlína-Velíkové do Podkopné Lhoty se rozhodly včera absolvovat desítky turistů ze Zlína a okolí. Na takzvaném Štěpánském pochodu, který měl i dvacetikilometrovou variantu, se sešly všechny generace. „Chceme se po Štědrém dni trochu projít,“ usmívaly se osmileté kamarádky Tereza Salaquardová ze Zlína a Sára Sedláčková z Rackové.

Skauti měli světlo z Betléma

VZÁCNÝ PLAMÍNEK. Symbol míru a přátelství v podobě plamínku rozdávali v neděli odpoledne skauti v Chropyni. Připálit si od něj svíčku a odnést si domů světlo, které doputovalo až z Betléma, si však mohli nejen tamní obyvatelé, ale i lidé žijící na mnoha jiných místech republiky. Akce, která má mezi všemi upevňovat přátelství, se v Česku konala už poosmnácté.