Nejhorší situace byla na základě dostupných informací v Boršicích na Uherskohradišťku, kde voda splavila z okolních polí půdu a bláto se dostalo do několika rodinných domů.

„U místních obyvatel se projevila obrovská solidarita a sousedská výpomoc. Každý, kdo mohl, pomáhal postiženým lidem vynášet z domů věci. Desítky občanů se rovněž chopily lopat a metel a odklízely naplavené bahno z ulic. Mohli jsme se proto věnovat odčerpávání vody,“ chválil občany mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Ten včera večer kvůli nepříznivé situaci předpokládal, že hasiči budou na místě zasahovat až do dnešního rána. Podobná situace byla i na území Kroměřížska, kde hasiči stejně jako na Slovácku odčerpávali vodu z garáží, sklepů i domů.

Naopak nejméně zasaženou oblastí bylo Zlínsko a Vsetínsko, kde spadlo jen několik desítek stromů. Mohutný strom zčásti zablokoval i cestu z Tlumačova na Záhlinice.

„Na místě zasahovala jednotka sboru dobrovolných hasičů. Za necelou hodinu se nám podařilo strom odklidit a uvolnit cestu,“ informoval starosta Tlumačova Jaroslav Ševela.

Zatopeno bylo i několik podjezdů ve městech. Přibližně hodinu byla zcela odříznuta i Uherskohradišťská nemocnice a. s. (na snímku vpravo). „Tady jsou problémy trvalé. Podjezd bývá pod vodou i při menších deštích,“ podotkl mluvčí.

Situace se v noci na dnešek měla zlepšit, meteorologové totiž hlásili ustávání srážek. Dnes by však mělo opět vydatně pršet.