„Cílem dnešní akce bylo tlačit na politiky, aby zcela seriózně jednali o ochraně trhu Unie vůči bezcelním dovozům z třetích zemí a aby byl spuštěn krizový balíček pro zemědělství, který by pomohl evropským zemědělcům v jejich svízelné situaci,“ řekl Deníku předseda Krajské rady Zemědělského svazu Zlínského kraje Martin Moulis.

Jen v uplynulých dvou letech podle něj evropské zemědělství kvůli bezcelním dovozům z cizích zemí přišlo celkem o 19 miliard eur.

Martin Moulis také upozornil, že situace na trhu se zemědělskými komoditami je vážná. Dokládají to podle něj protesty, které v Evropě probíhají už od ledna.

„Pokud by v sektoru zemědělství bylo vše v pořádku, tak by takovéto masové protesty neprobíhaly, všichni máme na práci jiné věci, ale protože jde o opravdovou krizi, tak protestovat musíme, dokud nedosáhneme výsledků, které jsou nutné pro záchranu evropského zemědělství,“ tvrdil Martin Moulis.

Více než stovka traktorů zemědělských společností se ve středu 20. března pohybovala ve Zlínském kraji po několika trasách:

Kroměříž – Holešov, Valašské Meziříčí - hraniční přechod Bumbálka - Ratiboř, Vsetín – hraniční přechod Bumbálka a také na trase Nivnice – Uherský Brod – hranice Starý Hrozenkov.