Zlínští divadelníci totiž chystají na 17. listopad 2009 malé ohlédnutí do historie pod názvem Vzpomínání na sametovou revoluci.

„Mnozí z nás byli v roce 1989 ještě dětmi, když jejich rodiče vzrušeně sledovali dění na politické scéně, mnozí se na tom dění aktivně podíleli. S odstupem dvou desítek let a s chladnou hlavou se chceme na sametovou revoluci a vydechnutí z dusící totality podívat tak, jak jsme tyto události prožívali my – ve zlínském, tehdy ještě gottwaldovském, divadle. K celé věci se ze všeho nejméně hodí patos a hlučné oslavy. Vždyť i to se nám tehdy tolik protivilo,“ připomněla dramaturgyně MDZ Jana Kafková.

Památným okamžikům, které zlínští divadelníci prožívali v semknuté, kamarádské a otevřené atmosféře společně se zlínskými občany, věnuje zlínská scéna neokázalý večer v Divadélku v klubu.

„V místě, odkud zlínští divadelníci spolu s diváky vyšli poprvé ven veřejně projevit svou solidaritu se studenty na Národní třídě v Praze. Večer bude sledem vyprávění autentických zážitků, postřehů a vzpomínek. Promluví herci, divadelní zaměstnanci i hosté, kteří byli tehdy při tom,“ řekla mluvčí zlínské scény Hana Šmardová.

Vzpomínat na sametovou revoluci se bude v úterý 17. listopadu v 19 hodin.