„No je to na hlavu, přijel jsem kzávoře a chtěl zaplatit, řekli mi, že musím někam opatro výš, mezitím se za mnou vytvořila fronta aut a ještě jsem se tam málem popral,“ kroutí nevěřícně hlavou Ladislav Kubalík zUherského Hradiště.

Podobnou zkušenost mají idesítky dalších lidí. Zpravodaj Deníku ve středu během 15minut napočítal hned osm řidičů, kteří bez předchozího zaplacení přijeli kzávoře a způsobili uvýjezdu totální zmatek.

„Kdyby to alespoň někde napsali anebo dali platební automat kousek od závory, jako je to na parkovišti ujednadvacítky, ale takhle…“ mávl rukou znechuceně další nešťastník, zabouchl naštvaně dveře od auta a vydal se hledat automat.

Problémy splacením parkovného připouští ihlavní investor. „Je třeba si uvědomit, že parkoviště je pouze ve zkušebním provozu. Chtěli jsme zkrátka poskytnout lidem vdobě vánočního zmatku levné parkování vcentru a teď ještě sklízíme kritiku,“ řekl Šimon Zemek, předseda představenstva Rein Holdingu, hlavního investora Zlatého jablka.

„Samozřejmě tam brzy dáme orientační tabuli a možná idalší platební automat, ale musím upozornit, že tímto způsobem se běžně platí vmoderních parkovacích domech všude unás ivzahraničí,“ tvrdí Zemek. Navíc upozornil, že řidiči mohou vnouzovém případě zaplatit iupracovníka bezpečnostní agentury, který má budku přímo uvýjezdu.

Do dubna, kdy má být obchodní centrum Zlaté jablko otevřeno, navíc před vjezdem do parkovacího domu vznikne kruhový objezd. Ten by měl zabránit dopravním problémům, které vsoučasnosti na ulici Kvítková vznikají.

Přečtěte si také:

Parkovací dům začne motoristům sloužit v prosinci