Přes urgentní příjem, tedy všemi ambulancemi - chirurgickou, interní, LPS, neurologickou, traumatologickou a urologickou, prošlo na Štědrý den v KNTB celkem 141 lidí, z toho nejvíce bylo v traumatologických ambulancích, a to 50.

„Nejčastěji se jednalo o zlomeniny končetin, rozbité hlavy a podobně. Lékaři také přijali šest seniorů se zlomeným krčkem - jsou hospitalizovaní a čeká je operace. Perličkou je rodina, která se na Štědrý den mezi sebou poprala, takže lékaři ošetřovali jednotlivé členy rodiny s rozbitými hlavami a pohmožděninami,“ prozradila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Záchrana pejska, který uvízl v potoce v Rajnochovicích na Kroměřížsku.
Hasiči na Vánoce na Kroměřížsku zachránili pejska. Vytáhli ho z potoka

Čtyři desítky lidí ošetřili lékaři také na pohotovostní službě. Častým problémem byly virózy, bolesti hlavy, dušnost, kašel a podobně.

Ani letos nechyběli pacienti s kostmi v krku. „V ORL ambulanci ošetřili lékaři čtyři pacienty s kostmi v krku, nejednalo se o nic vážného a byli ošetřeni ambulantně. Kromě toho ošetřili ORL lékaři dalších 50 lidí s bolestmi v krku a bohužel většinou banalitami, které by počkaly do běžného všedního dne,“ uvedla mluvčí.

Naopak radostné zprávy hlásí zlínská porodnice. Na Štědrý den se tam narodily tři děti, z toho jedna holčička a dva chlapci.