Na cedulích vyznačujících začátek a konec města totiž místo nápisu Zlín stálo Gottwaldov.

Překvapená byla i Lenka Mrázková. Která si jela ráno něco vyřídit do Zlína. „Přijížděla jsem od Fryštáku a najednou mě ta cedule praštila do očí. Vrátila jsem se o dvacet let zpátky? Byl to pro mě moment překvapení. Z míry mě to však nevyvedlo, hned jsem si říkala, že to je jen nějaká recese,“ popsala první moment po zahlédnutí cedule Mrázková.

Dodala, že pro jistotu se ještě otočila aby se přesvědčila, že i při výjezdu z města je opravdu napsané Gottwaldov, a že se jí to jen nezdálo. „Nepřišlo mi to moc vtipné. Na toto téma by se asi nemělo žertovat. Zajímalo by mě, co tím chtěl autor dokázat. Myslím ale, že pro mnoho lidí to bylo hodně matoucí,“ podotkla řidička.

Zatím neznámý recesista si podle policie pohrál s dopravním značením a na cedulích bez povolení změnil nápis. „Na značkách jsou nálepky, které odpovídají velikosti cedule a jsou velmi věrohodné. Policisté nyní ve spolupráci s městskými strážníky zjišťují, kde všude se pachatel vyřádil,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Doposud byly nalezeny předělané cedule u silnice ve směru od Otrokovic, Březnice, Vizovic, Fryštáku a na Mladcové. „Od rána nám kvůli tomu volalo hned několik desítek lidí. Někteří byli překvapení, jiní zněli vyděšeně. Jestli byl důvodem tohoto počinu fakt, že je dnes 41.výročí ruské okupace, či pouze zmatení návštěvníku Barum Czech Rally Zlín, je ve hvězdách,“ sdělila mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.

Po pachateli zatím policie pátrá. „Autora vtípku však jeho nápad může vyjít pěkně draho. Za změnu dopravního značení je totiž možné uložit pokutu až do výše tři sta tisíc korun,“ podotkla Bartíková. Pokud by se podařilo nálepky strhnout tak, že se původní značení nepoškodí, jednalo by se zřejmě jen o přestupek.

Správa a údržba silnic Zlínského kraje nyní pracuje na tom, aby značky uvedla do původního stavu.

Podle primátorky města Zlína Ireny Ondrové se jednalo o špatný vtip. „Nevím, čeho tím chtěl autor dosáhnout. Myslím si, že je to hodně dětinské. Přidělal spoustu práce lidem, kteří jí v době barumky mají už tak dost,“ poznamenal Primátorka.