Možnost osobní hygieny a také převlečení v Charitě

„V praxi to znamená, že zhruba osm hodin týdně budou bezdomovce v ulicích města vyhledávat i dva až tři naši pracovníci. Nabídneme jim možnost osobní hygieny a převlečení v budově Charity, menší občerstvení v podobě teplého nápoje a jídla. Zvažujeme i možnost menšího potravinového balíčku," vysvětlil projektový manažer Oblastní charity Uherské Hradiště Dalibor Jirásek. Do pomoci bezdomovců mse zapojí i strážci zákona. „Těmto lidem nabídneme možnosti bydlení v regionálních azylových domech, ale také poradenství, které jim má usnadnit řešení jejich životní situace. Dostane se jim například rad, jak a kde získat zaměstnání, bydlení, jak vyřídit sociální dávky a podobně," podotkl velitel hradišťských strážníků Vlastimil Pauřík.

Oslovení bezdomovci takovou pomoc vítají. „Určitě bude dobré vědět, kde se můžu najíst a hlavně ohřát. Nejsem z Uherskohradišťska, a tak vím jen to, kde se nachází Charita a kde fara. Uvítám ale i další možnosti. Rád bych si našel nějakou práci a levné bydlení," přiznává Radek Stříž, který do Uherského Hradiště přišel z Přerova.

Nový projekt Oblastní charity Uherské Hradiště vychází z potřeb zjištěných v rámci tvorby střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb na Uherskohradišťsku. „Službu budou zajišťovat zaměstnanci azylových domů hradišťské Charity. Projekt byl v tomto roce podpořen z Fondu sociální pomoci a prevence města Uherské Hradiště částkou padesát pět tisíc korun," vysvětlil místostarosta Uherského Hradiště Zdeněk Procházka. Nová nabídka služeb by měla k bezdomovcům „dorazit" už za několik dnů. „V současné době kompletujeme časový rozvrh a plán, do ulic vyrazíme počátkem března," plánuje ředitel hradišťské Oblastní charity Jiří Jakeš.