Nechtějí čekat v několikakilometrové frontě na obchvatu I/50, než na ně popojížděním k semaforu přijde řada a budou se moct volně vydat směrem k Uherskému Brodu. Strážci zákona proto už od pátku 24. září změnili délky signálů na semaforech objízdné trasy Kunovic.

„Zelený signál na semaforu ve směru od Sadů a Vések byl snížen na minimum, protože se nejedná o oficiální objízdnou trasu. Proto důrazně upozorňujeme řidiče, aby ve směru od Uherského Hradiště na Uherský Brod neprojížděli městskými části Sady a Vésky. Doba průjezdu se jim neúměrně prodlouží,“ okomentoval nově vzniklou situaci vedoucí Dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti Robert Rampáček.

Signální plán byl podle jeho slov změněn zejména k posílení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na mezinárodní silnici I/50 a na objízdné silnici kolem stavební uzavírky Kunovic.

Starosta Traplic Milan Rozum.
Starosta: Dokončujeme cyklostezku, kanalizaci, chodník a dům s byty

„Zároveň apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby přizpůsobili svou jízdu podmínkám objízdné trasy a byli vůči sobě ohleduplní,“ dodala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Realizátor oprav kunovického průtahu - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje urychlení stavby a dokončení prací na její I. etapě zhruba o 14 dnů dříve, tedy už v polovině listopadu.

„Tímto se uleví řidičům, kteří budou opět projíždět Kunovicemi bez omezení a nutnosti využít objízdnou trasu,“ upřesnila mluvčí ŘSD ve Zlíně Lucie Trubelíková.

Druhá etapa opravy průtahu Kunovic začne podle ní na jaře příštího roku. Půjde o práce na hlavní křižovatce u staré školy a v jejím nejbližším okolí.

„Vozidla nad 7,5 tuny budou jezdit po trase Staré Město - Moravský Písek, menší auta přes Hluk. V krátkých podetapách budou vedeny objízdné trasy po místních komunikacích v Kunovicích. Objízdná trasa přes Míkovice by již neměla být využívána,“ dodala Lucie Trubelíková.