Tajemnou atmosféru navodila osvícená kulisa stáje s jesličkami, přilepená u zídky pod kaplí. Velkou atrakcí betlémské scenérie byl oslík Figo, obveselující svým hýkáním návštěvníky skanzenu na Modré. „Toho jsem stejně jako v minulých letech přivedl, aby zahříval Ježíška. Tentokrát nemusel dostat od veterináře píchanec, aby se uklidnil a náhodou nepokousal účinkující či Svatou rodinu," zasmál se pobaveně správce archeoskanzenu Lubomír Sláma, který coby zpěvák už nemohl sledovat, jak Figo zuby stahoval celtovici ze vstupu do provizorní stáje.

V průběhu hodinového komponovaného pořadu, při němž se diváci vcítili do skutečnosti, která se odehrála v dávné minulosti v Betlémě, vytvořili pohodovou vánoční atmosféru členové mužského sboru, folková skupina Lončáci, děti ze souboru Modřánek, nově založený ženský pěvecký sbor, tři králové, andělé a další darovníci. Živé obrazy o narození Spasitele slovem provázel čtrnáctiletý Václav Lapčík.

V jesličkách si v roli Jezulátka spokojeně hověla stále se usmívající čtyřletá Barborka, nad níž se v roli Panny Marie a sv. Josefa skláněli její opravdoví rodiče, Zuzana a Vladimír Sedláčkovi. „Lidé mají různé verze živého betléma rádi. Z roku na rok je o ně velký zájem a ráz Vánoc si u nás nedovedou představit," řekl spokojeně starosta Modré Miroslav Kovářík. Pochválil všechny účinkující, kteří lidem narození Spasitele ukázali z trochu jiného pohledu než loni a při tom nezapomenuli ani na lidové zvyky a tradice.

„Přišla jsem na chvilku na Modrou, abych zapomenula na předvánoční shon a ponořila se se známými do pravého prožití Vánoc, ale také do pěkného a dojemného programu, který tu děti i dospělí připravili," nešetřila slovy chvály Jarmila Novotná z Velehradu