Ještě před jeho zmizením náhrobek přišel o ozdobu v podobě ozdobné koule, která byla součástí náhrobku. To, kam náhrobek i ozdoba, jež mohla podle starosty Petra Kukly zpodobňovat zeměkouli, zmizely, nikdo v obci netuší. Zástupci obce mají naštěstí k dispozici několik starých fotografií, které podobu náhrobku zachytily. „Tento hrob zřejmě patří mezi nejstarší na našem hřbitově. Rádi bychom ho opravili i proto, že je jediným z řad majitelů panství, kteří jsou na našem hřbitově pochováni,“ vysvětlil starosta Březolup Petr Kukla.
O Janu Jindřichu, rytíři z Holle, existuje jen málo dochovaných poznatků. „Vím jen to, že zemřel velmi mladý, ale odkud pocházel a podrobnosti z jeho života se mi vypátrat nepodařilo,“ podotkl kronikář Březolup Radek Berecka.
Novou podobu dá náhrobku kroměřížský restaurátor Jiří Miláček. Ten v současné době zpracovává i podobu polního kříže v Březolupech a při této příležitosti získal od zástupců obce i unikátní zakázku na vytvoření náhrobku rytíře z Holle. Miláček považuje práci na náhrobku za mimořádnou. „Takových památek s historickou hodnotou není v republice mnoho. Hrob toho šlechtice ukrývá zajímavý příběh. Při zkoumání historie života rytíře jsem zjistil, že své panství spravoval tvrdou rukou, jsou však v něm i dojemná místa, například pasáže o tom, jakým způsobem se o jeho památku starala jeho manželka,“ podotkl Miláček, který vypátral i erb rytíře. „Tento erb bude součástí náhrobku. Hotové dílo bude z pískovce a nápisová deska ze žuly. Náhrobek pak zhotoví kameník z Hořic a na svém místě by mohl být zhruba do roka. Cenu za vytvoření náhrobku si prozatím netroufám odhadovat, možná se vyšplhá na sto tisíc korun,“ prozradil restaurátor.
Rytíř Jan Jindřich z Holle je jedním z posledních majitelů, kteří březolupské panství vlastnili. V období let 1261 až 1918 patřilo březolupské panství postupně 42 majitelům. Rytíř z Holle byl jeho vlastníkem v letech 1804 – 1831.