„Na konci března byl Národní sportovní agenturou zveřejněn seznam podpořených projektů v dotační výzvě Regiony 2021, kde uspěl i námi podaný investiční záměr na opravu chlazení technologií nepřímého chlazení, osvětlení a doplnění vzduchotechniky za 50 milionů korun, s výší dotace 70 procent. Zastupitelstvo se ale rozhodlo odložit rozhodnutí o konečném řešení do rozhodnutí o přidělení dotace. Bohužel se tímto vzdaluje i termín dokončení opravy ledové plochy,“ řekl Deníku starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Petřík.

Předpokládaná doba její opravy, včetně výběrového řízení, je podle jeho slov zhruba sedm měsíců.

„Nyní už musíme uvažovat o zprovoznění stávajícího chladícího systému a posunout opravu po další sezóně. Musíme věřit, že se nám to podaří, stále tady bude ale nebezpečí další poruchy a předčasného ukončení sezóny,“ dodal starosta s tím, že by osvětlení a vzduchotechniku případně začali měnit ještě letos na podzim.

„Osvětlení nám pomůže snížit energetickou náročnost. Opravu ledové plochy se ale budeme snažit řešit až po sezoně, snad nám vydrží,“ řekl Vlastimil Petřík.

Nejistota se zmiňovanou opravou chlazení zimního stadionu nutí vedení radnice ponechat v rozpočtu dostatečnou finanční rezervu.

Petice proti 

„Čeká se na přislíbenou dotaci od státu. V květnu by se mělo rozhodnout, jak to bude se zimním stadionem dál. Tu záležitost budeme chtít po obdržení dotace ještě projednat v zastupitelstvu,“ reagovala Marie Kunovjánková, jedna z organizátorek petice, nesouhlasící s rekonstrukcí zimního stadionu za peníze z radniční pokladny.

Podle jejích slov není možné aby město, které má 4250 obyvatel, do budoucna financovalo především zimní stadion.

„Hokej z.s je největší sportovní organizace ve městě a funkční zimní stadion se ho existenčně dotýká. Jsem přesvědčen o tom, že zachování funkčnosti zimního stadionu a podpora hokeje je v zájmu města Uherský Ostroh,“ konstatoval Vlastimil Petřík před časem.

Důvodem mnohamilionové investice do hokejového stadionu v Uherském Ostrohu je koroze potrubí, která způsobuje v ledové ploše úniky čpavku a chladící plocha na konci své životnosti.

Situace se zimními stadiony na Uherskohradišťsku je taková, že v samotném Uherském Hradišti se chystá demolice stávajícího stadionu s následnou výstavbou nového a ve Starém Městě je v plánu výstavba kluziště.

Krajská liga

Klub Hokej Uherský Ostroh byl založen v roce 1929 pod někdejším názvem SK Viktoria. Svůj současný název nese od roku 2006. Od sezóny 2007/08 působí v Jihomoravské a Zlínské krajské lize, čtvrté české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Své domácí zápasy odehrává na zimním stadionu s kapacitou 1 000 diváků.

V prosinci 2005 zastřešili ledovou plochu včetně nové tribuny. V letech 2006 - 2007 - dokončili opláštění zimního stadionu, vybudování nové rolbovny a zázemí strojníků a ledařů, ošetřovny a prodejny hokejových potřeb. V roce 2008 zahájili výstavbu nových kabin mládeže. V roce 2009 přistavili nové kabiny mužů.