Po silnicích okresu pendlovalo na patnáct sypacích vozů, které první sněhový nápor zvládly. Dopravní nehody podle policistů nepřekročily průměrný počet.

„Někde nám to trvalo déle, ale vše jsme stihli ošetřit v termínech. Chybí nám tři vozy, které máme v opravě,“ poznamenal ředitel Správy a údržby silnic Slovácko Rostislav Buchtík. Většinu komunikací museli silničáři krýt pouze posypem, pluhy měly práci jen v okolí Rasové, což potvrdili i řidiči. „Když jsem jel v sobotu 22. listopadu odpoledne na Lopeník, ležela na silnici vrstva sněhu, ale s opatrností se projet dalo,“ uvedl řidič Petr Mareš.

FOTOGALERIE a VIDEA ZDE

Výraznější problémy, které by dopravnímu provozu způsobil sníh, nezaznamenali ani policisté. „Vyjma dvou nehod s lehkými zraněními se sněžení obešlo bez problémů. Silnice prvních tříd byly mokré, ale čisté,“ doplnil uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř. Na cestách v regionu pomáhali řidičům také hasiči.

„Námraza dělala problémy na silnicích celého Zlínského kraje. Co se týká okresu Uherské Hradiště vyjížděli hasiči do Ostrožské Nové Vsi, kde se střetl kamion s osobním autem, a do Nedakonic, kde jedno auto skončilo v potoce,“ doplnil mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Dostatečné sněhové pokrývky se zatím nedočkaly lyžařské svahy. „Přírodního sněhu spadl tak centimetr, který už je pryč. Zasněžujeme uměle a našim velkým přáním je zahájit provoz do nadcházejícího víkendu, ale vše závisí na počasí,“ poznamenala provozovatelka svahu ve Stupavě Bohdana Orlová.