Návštěvnost je podle jeho slov velmi dobrá. Před Silvestrem totiž na okolní chaty začala najíždět nová vlna turistů.

Další kratší vlek jezdí také uchaty Soláňka, kde se včera prohánělo kolem sedmdesáti lyžařů. Velká sjezdovka poblíž Soláňky má sněhu málo a vprovozu zatímnení.

Na své si vtěchto dnech přijdou návštěvníci Javorníků. Vokolí horské chaty Kohútka jsou vprovozu tři vleky. Na sjezdovky tam sněžná děla neustále sypou další technickýsníh.

„Práci nám trochu komplikovaly teplotní změny. Počasí je teď ale pro lyžování příznivé a návštěvnost velká,“ hlásil zKohútky Josef Kocůrek.

Vobležení turistů se nacházejí Velké Karlovice, kde se lyžuje na dvou vlecích Razula a také pod hotelem Horal. Vprovozu naopak nejsou sjezdovky Galík a Lanterna: ty totiž nejsou vybaveny technikou pro výrobu uměléhosněhu.

Nové možnosti se ve Velkých Karlovicích nabízejí příznivcům snowboardingu. „UHoralu jsme pro ně otevřeli snowboardový park,“ poznamenal správce areálu LeoBača.

Ve čtvrtek vlekaři letos poprvé otevřeli sjezdovku vKarolince. „Zatím jezdíme zhruba do tří čtvrtin celkové délky. Na Silvestra bychom chtěli umožnit ivečerní lyžování,“ informoval vlekař JanTomek.

Devět vleků je vprovozu na Pustevnách a upraveny tam jsou ivšechny běžecké stopy. „Areál se nám letos konečně zcela zaplnil návštěvníky, podmínky jsou pro lyžování dobré,“ hlásil zPusteven Jan Mikeska. Stejně jako ostatní vlekaři a provozovatelé zimních areálů přesto ion vyhlíží meteorology avizované sněhové přeháňky.

Sjezdovky na Valašsku, které jsou vprovozu, totiž pokrývá téměř výhradně technický sníh. Ten je tvrdší než sníh přírodní a lyžaři se shodují, že takový povrch vyžaduje více opatrnosti a zručnosti. „Bez řádně nabroušených lyží to na sjezdovkách ani nemá cenu zkoušet,“ varoval Marcel Zločenko zPrahy, který ve čtvrtek zažil nepříjemný pád na snowboardu. Včera tak místo dalšího pobytu na sjezdovce trávil den uznámých a léčil naraženouruku.

Přečtěte si také:

Poslední den v roce pojedou vleky na Slovácku do večera

Slovácko: vleky se rozjíždějí