Silničáři zasahovali už v úterý na silnici vedoucí přes Mikulčin vrch poblíž Vyškovce, objevil se tu první poprašek sněhu. Ve středu nasadili dvě vozidla. „Ve středu navečer kolem páté hodiny začaly problémy, na silnicích zůstával sníh a zesiloval vítr. Zasahovali jsme na silnici číslo 50 směrem na Hrozenkov. Sněhu bylo různě, nejvíc ve směru na Mikulčin vrch, tam ho bylo zhruba dvacet centimetrů, na jiných místech do deseti centimetrů,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík.

V noci na čtvrtek pak silničáři rizikové cesty posypali, celou noc je navíc hlídal dispečer. Silničáři zůstávají připraveni až do víkendu, kdy by se mohlo mírně oteplit. „Máme v pohotovosti čtyři auta, které přímo na místě sledují situaci a jsou případně připraveny zasáhnout, bude záležet na vývoji počasí,“ potvrdil Buchtík.

Silný vítr také zaměstnával hasiče, ti museli ve středu třikrát vyjíždět k polámaným stromům blokujícím silnice. Nejnebezpečnější nehodu řešili hradišťští hasiči kolem středeční půlnoci v Buchlovicích. V ulici vedoucí těsně kolem stěny zámeckého parku spadl po silném poryvu větru zlomený strom na projíždějící auto.

„Strom padal přes zeď na silnici, která je dva metry od zdi, jeho koruna přímo zasáhla malý fiat. Větev prorazila čelní sklo auta a zapíchla se do palubní desky před sedadlem spolujezdce. Auto řídila třicetiletá žena, která naštěstí vyvázla bez jakéhokoliv zranění,“ uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Škoda na autě dosáhla výše zhruba pětadvaceti tisíc korun.

Další polámané stromy odklízeli hasiči z Uherského Brodu. „Jednotka hasičského záchranného sboru z Uherského Brodu vyjela ke spadlému stromu na náměstí Svobody. Hasiči strom rozřezali a odstranili. Profesionální jednotka se navíc vydala až na Vsetínsko, kde odstraňovali spadlý strom na silnici mezi Francovou Lhotou a Pulčínem,“ oznámil Štefan Hrtús z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Na kluzkou silnici a vlastní neopatrnost možná ve čtvrtek ráno doplatil i řidič osobního auta v buchlovských kopcích. „Při odbočování z hlavní silnice na Stupavu řidič nezvládl jízdu. Rychlost auta nepřizpůsobil povaze silnice a povětrnostním podmínkám, dostal smyk a havaroval, z nehody vyvázl bez zranění,“ dodal Mergental.

Petr Knepr