Jeho život vyhasl v sobotu 6. srpna. André Vícha byl předsedou Sdružení výtvarných umělců moravských. Během svého života vytvořil řadu významných zakázek. Patří mezi ně například vyznamenání a pamětní medaile celosvětového setkání vojenského a špitálního řádu Svatého Lazara Jeruzalémského. Zaslouženou pozornost vzbudil také soubor medailí ke dvoustému výročí bitvy u Slavkova. Je rovněž autorem insignií pro starostu Uherského Hradiště.

Vícha nebyl známý jen jako výtvarný umělec, ale vyzkoušel si i herectví. Vytvořil jednu z hlavních postav slovenského filmového hitu Fontána pre Zuzanu, který vznikl před 26 lety. Ve filmu ztvárnil postavu sochaře Picassa, do kterého se platonicky zamiluje mladičká dívka Maja.

Pohřed uznávaného hradišťského umělce Andrého Víchy se koná v pondělí 15. srpna ve 13. hodin v Uherském Hradišti-Mařaticích.

ANDRÉ VÍCHA

Narozen: 28.10.1966

Studia: UMPRUM Uherské Hradiště, AVU Praha (prof. M.Axman, doc. S.Hanzlík)

Hlavní obor výtvarné činnosti: volná plastika, medailérství

ŘEKLI O ANDRÉ VÍCHOVI

Květoslav Tichavský – starosta Uherského Hradiště

Andrého si dobře pamatuji od jeho dětských let jako člena sportovních sdružení, ve kterých jsem působil. Byli jsme stále v kontaktu, v poslední době jsme s ním dojednávali zakázku na zhotovení medailí města, kterými jsme chtěli oceňovat aktéry významných a ojedinělých činů. Vždy jsme si měli co říct. Jeho odchodem přišlo město i veřejnost o významnou osobnost.

Antonín Mach – ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště

Andrého jsem znal už z dob studií. On byl ovšem o několik let starší a studoval jiný obor než já. Pamatuji si ho jako mírného, hodného člověka a precizního kumštýře.

Ludvík Korábečný – podnikatel, Březolupy

S Andrém jsem spolupracoval více než dvacet let. Byl to nesmírně nadaný a pracovitý výtvarník. Vynikajících úspěchů dosahoval zejména jako medailér. Jako bývalý skaut se po celý svůj život řídil heslem Pomáhej a služ.