Brzy odtud ale zmizí i travnatý povrch. Na místě totiž vyrostou dvě budovy, ve kterých vznikne pět nových obchodů. Zájemci zde mimo jiné najdou prodejny s elektronikou, se sortimentem pro rodinu a domácnost a se zbožím pro zvířecí mazlíčky.

„Bylo vydáno stavební povolení na samostatnou stavbu obchodního komplexu. Bude se jednat o přízemní budovu o zastavěné ploše necelých 2000 metrů čtverečních. Celkem by tam mělo být vytvořeno pět prodejních jednotek s nepotravinářským sortimentem,“ potvrdil mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Projekt realizuje společnost RC Uherské Hradiště, která je vlastníkem pozemku.

„Nový retail park Nest se bude sestávat ze dvou na sebe navazujících objektů, s celkovou pronajímatelnou plochou 1800 metrů čtverečních. Počítáme s celkem pěti obchodními jednotkami, přičemž v tuto chvíli můžeme prozradit tři budoucí prodejce – Datart, Pepco a Pet center,“ prozradila Veronika Tesařová, marketingová manažerka společnosti RC Europe.

Stavit by se podle ní mělo začít v květnu, otevření je naplánované už na konec letošního roku. U objektu vznikne i deset nových parkovacích stání. „Zároveň počítáme i s využitím stávajících parkovacích ploch u Kauflandu, se kterým máme uzavřenou dohodu,“ podotkla Veronika Tesařová.

Zkrátka by neměli přijít ani milovníci přírody. Odstraněné stromy a křoviny má nahradit nová výsadba. „A to ve větším rozsahu, než si vyžádalo kácení. Vzhledem k tomu, že se nejedná o pozemek ve vlastnictví města, bude naše role v rámci této akce spočívat ve vymezení míst, kam bude na městských pozemcích poblíž této lokality náhradní výsadba umístěna,“ dodal Jan Pášma.