Na předposlední říjnovou středu roku 2019 nezapomene devítiletý Tobiáš Michalčík z Hluku do konce svého života. Tehdy se mu totiž splnil sen. Splnilo se mu to, v co ani v nejsmělejším snu nedoufal. Dostal totiž dres od svého idola, slavného gólmana Barcelony, od skvělého německého brankáře a reprezentanta Marca -André Ter Stegena.

Na zápas Ligy mistrů se Tobiáš na pražskou Slavii vypravil se svým otcem Liborem Michalčíkem a několika přáteli. A protože je mladý Hlučan velkým obdivovatelem německého brankáře v dresu Barcelony, napadlo ho před zápasem, že si vyrobí transparent a gólmana jeho prostřednictvím jednoduše o dres poprosí.

„Viděl to na zápasech kanadsko - americké NHL, u dětí tam jsou občas podobné nápisy vidět. Chtěl to vyzkoušet na zápase Slavie proti Barceloně. Osobně jsem tomu moc nevěřil, dával jsem mu pětiprocentní šanci,“ vysvětloval otec mladého gólmana Libor Michalčík.

Jenže malého kluka si všiml marketingový štáb katalánského velkoklubu a začaly se dít věci.

„Nejprve přišel jeden chlapík a natočil ho na kameru. O přestávce už jsem viděl, že video s klukem je na Twitteru Barcelony. Pak přišel další chlapík a řekl mu, ať nikam neodchází, že má pro něho překvápko. Po zápase mu tam přinesl dres od Ter Stegena. Tobiáš měl obrovskou radost, sny se asi opravdu plní. Já byl rád, že si za tím svým snem šel sám,“ líčí s nadšením zážitek svého syna Libor Michalčík.

„Kluk měl vlhké oči, v noci si dres oblékl. Měl ho jako pyžamo, ale tvrdil, že tak dobře se ještě v životě nevyspal,“ prozrazuje na závěr se smíchem Libor Michalčík. Ještě přidejme zpravodajskou povinnost.

Slavia Praha – CF Barcelona 1:2.

Přesný překlad nápisu na kartonu Tobiáše Michalčíka: Ahoj Marcu Ter Stegen, prosím mohl bys mi dát brankářův dres? Děkuji, Tobiáš.