Po otevření prvního zážitkového místa na konci minulého roku, kterým se stal Maják při řece Moravě, se veřejnosti zpřístupňuje další objekt s názvem Stezkami trosečníka.

„Jedná se o přírodní místo se vstupní bránou a krytým posezením s ohništěm a hrazením z klád. Součástí tohoto areálu jsou také vyznačené stezky po ostrůvku lužního pralesa, různé můstky přes mokřady, dále také kládoviště nebo špalkoviště. Na uvedeném zážitkovém místě můžou děti i dospělí nahlédnout do obydlí osamoceného trosečníka, který si podmaňuje les a navrací se ke spojení s přírodou,“ uvedla vedoucí Informačního centra Uherský Ostroh Klára Fabo.

Nový ředitel Charity Uherský Brod Libor Mikel.
Změna na poslední chvíli. Brodské Charitě nebude šéfovat Marečková, ale Mikel

Areál Stezkami trosečníka se nachází v malém lužním lesíku u řeky Moravy v těsné blízkosti centra Uherského Ostrohu (kousek za ulicí Mašovy).

„Budete zde mít možnost hrát si s představou, že jste se právě stali trosečníkem, který si lesní ostrov zčásti přizpůsobil svým potřebám. Vstupní bránou projdete na malý kousek divočiny uprostřed města. Zatím to až taková džungle není, ale za pár týdnů,“ poznamenal Roman Švejda.

Název celého zastřešujícího projektu je odvozen od toho, že Uherský Ostroh se dříve psával také jako Ostrov, přičemž střed města původně ostrovem opravdu byl. Na tuto skutečnost samotný projekt navazuje a využívá tak jedinečný potenciál města uprostřed Slovácka a všeho, co výraz ostrov přináší.

Slavnostní otevření nového zážitkového místa Stezkami trosečníka je v Uherském Ostrohu plánováno na neděli 1. května ve 13.30 hodin.