Postupují tak na Mistrovství České republiky, které se koná 20. září v Přerově.

Na fotbalovém stadionu TJ Jiskra se utkali dobrovolníci ve třech disciplínách. „Absolvovali štafetu na čtyřikrát sto metrů, závod jednotlivců na sto metrů přes překážky a požární útok,“ přiblížil starosta organizujícího Okresního sdružení hasičů ve Zlíně Josef Bernátík. V Otrokovicích tak bylo k vidění asi na tři stovky dobrovolných hasičů.

Vítězné týmy letos obhájily své loňské prvenství. „Tento rok to bylo těžší než loni. Šance byly vyrovnané,“ přiznal trenér mužského týmu z Vések Zdeněk Šesták. Jejich sdružení už se mistrovství republiky zúčastnilo loni a získalo celkově sedmé místo. V požárním útoku skončili potom jako druzí. „Chtěli bychom letos obhájit loňské poměrně dobré umístění. Určitě zintenzivníme tréninky,“ dodal Šesták.

Dívky z Vlčnova to v plánu nemají. „Trénujeme obvykle třikrát týdně podle možností. Hasičské závody jsou skvělý sport,“ pousmála se zástupkyně velitele Michaela Dacíková. Rozhodně jej prý nepovažují výhradně za mužskou záležitost. „Určitě má budoucnost i v ženském zastoupení. Pro nás je úžasné, že jsme dnes opět vyhráli,“ pochvalovala si Dacíková.