Na mimořádném zastupitelstvu se původně měla projednávat tři témata, nakonec ale přišlo na přetřes pouze jedno poskytování informací všem členům zastupitelstva města (ZM).

Na začátku všeho stál dopis Radka Výmoly, který si stěžoval na jednání městské policie. Ten se však k opozičním zastupitelům nedostal.

Jednu zprávu prý obdrželi až po roce

„Obdrželi jsme od pana Výmoly informaci, že dne 1. 3. 2016 podal na městský úřad dopis adresovaný členům zastupitelstva. Vzhledem k tomu, že jsme psaní doposud neobdrželi, vnímáme to jako neposkytnutí informací, což je v rozporu se zákonem o obcích," otevřeně kritizoval laxní přístup vedení Uherského Brodu Ladislav Kryštof, opoziční zastupitel za ČSSD.

Podle něj to nebylo poprvé, kdy před nimi koalice „utajila" podnět od obyvatel města. „V prosinci loňského roku jsme na schůzi dostali rok starou přílohu z roku 2014. Korespondenci z prvního března pana Výmoly také nemáme. Myslím si, že v dnešní době elektronických systémů není problém v jejich odesílání v rámci sedmi dnů," zlobí se Ladislav Kryštof.

Nic netajíme, ohradil se místostarosta

Jeho tvrzení členy nejužšího vedení města nadzvedlo ze židle.

„Snad mi zde někdo nechce říct, že jsme chtěli ve vedení něco zatajit? Zpráva Radka Výmoly byla adresována zastupitelstvu a radě města, která ji na nejbližším zasedání projednala, stejně jako byla nachystána pro řádné jednání všech představitelů. Jsme zde pětadvacet let a takový postup byl vždy v Uherském Brodě běžnou praxí. Určitě jsme dopis netajili," oponoval brodský místostarosta Petr Vrána (nezávislý).

Jakýmkoliv nařčením se také bránil také starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL).

„O rok staré příloze nevím a ani ji nemůžu dohledat, proto bych byl rád za upřesnění, o jaký dokument se mělo jednat. Všechno, co je posíláno zastupitelstvu, je mu adresováno jako kolektivnímu orgánu. Dopis Radka Výmoly byl projednán radou města a byl by připraven k materiálům na řádné zasedání," potvrdil Patrik Kunčar slova svého zástupce.

Před hlasováním o návrhu na povinnost přeposílat dopisy členům zastupitelstva do sedmi pracovních dnů se začaly vyskytovat názory, že takové opatření je technicky neproveditelné, což nakonec vedlo k jeho zamítnutí.

„Absolutně nechápu, proč nedošlo ke schválení. Vždyť místostarosta řekl, že se všechny dopisy, které dorazí na město, skenují, takže nevidím důvod, proč by to všem zastupitelům nemohlo být ihned přeposláno. Když se k vám v dnešní elektronické době dostane dopis až po jednom roce, to je nenormální. Je to důkaz bolševického chování koalice," reagoval na výsledek hlasování Ladislav Kryštof.