Svými původními rozměry už dříve komplikoval vjezd popelářům či hasičským autům k tamním domácnostem. Nová výstavba však má stát přesně v místech té staré, proti čemuž se postavilo několik místních obyvatel. Ti v současnosti po Hradišti požadují zrušení stavebního povolení.

„Stále doufám, že s pozemkem jde ještě něco udělat před tím, než na původních základech vyroste znovu rodinný dům. Víceméně všechny větší auta snažící se vjet do ulice mají problémy,“ nechápal rozhodnutí města vydat stavební povolení v rozsahu původně zastavěné plochy Josef Konvalinka žijící v Mazůrkově ulici.

Kvůli úzkému průjezdu dokonce musel několikrát opravovat svůj příbytek, který stojí ve zúženém vjezdu do ulice. „Při průjezdu se párkrát stalo, že mi autem popeláři poškodili římsu. Dalších padesát roků, co tu bude novostavba, to už ale nechci řešit,“ ukazoval směrem ke střeše.

Celou záležitost navíc na svém posledním zasedání probírala také místní komise. Její předseda Robert Hájek usiluje o nápravu na městském stavebním úřadu.

„Celý dům byl shozen, a přesto byl nahlášen pouze jako rekonstruovaný. I proto v tom vidím šanci napravit situaci, kdy svojí polohou u vjezdu do ulice brání větším autům v jejich průjezdu. Popeláři či hasiči tak musejí do jednosměrky couvat z druhého konce,“ upozornil Robert Hájek na dopravní komplikace.

Ideálním řešení by však pro něj bylo, kdyby se do celé záležitosti vložilo město. „Nejpřijatelnější by bylo otevřít jednání o výkupu domu od majitelky s tím, že by se namísto něj vytvořilo veřejné prostranství. Věřím, že je možné se rozumně dohodnout,“ poznamenal.

Na jeho žádost však vedení Hradiště nijak nereagovalo. Na dotazy Deníku pak zaslalo shrnující odpověď. „Na místě proběhla kontrolní prohlídka stavby a stavebník bude neprodleně vyzván k jejímu zastavení. Práce totiž byly prováděny v rozporu s ohlášením na stavebním úřadě. Následně pak bude zahájeno řízení o jejím odstranění,“ nechal se slyšet mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.