O nevzhledné zatravněné pozemky se postarala společnost Heineken, kterou na neudržovaný stav upozornilo samo město. V opačném případě by jí totiž hrozila pokuta.

„Pivovar Jarošov včetně přilehlých pozemků jsme prodali již v roce 2013. Dodnes vlastníme pouze prostory restaurace a přilehlé parkoviště před ní. Už v roce 2016 jsme před restaurací provedli opravu kanalizace na vlastní náklady a po upozornění, které se nám dostalo letos v září, proběhl celkový úklid prostranství,“ popsala akce prováděné Heinekenem jeho mluvčí Jana Austová Pikardová.

Kunovice usilují o koupi rodinného domu č.p. 1141, který stojí vedle křižovatky města s obchvatem.
Kunovice začaly podnikat první kroky k rozšíření průtahu městem

Na ještě nedávno nedůstojný vjezd do Jarošova upozorňovali několikrát i členové místní komise.

„Je faktem, že jsme se o tom bavili vícekrát. Přece jenom se jedná o lokalitu na začátku Jarošova a neupravené pozemky naši část moc dobře nereprezentovaly,“ řekl předseda místní komise Jan Zapletal.

Podle vedení Uherského Hradiště však město nemohlo s pozemky reálně nic podniknout.

„Nemůžeme provádět údržbu soukromých pozemků, v tomto případě nemovitostí společnosti Heineken. Alespoň jsme majitele tedy vyzvali k nápravě nevyhovujícího stavu. Jestliže by k ní nedošlo, zahájili bychom přestupkové řízení,“ objasnil mluvčí uherskohradišťského městského úřadu Jan Pášma.