Hromadu klouzků, suchohřibů i babek přinesla z lesa domů Hradišťanka Ludmila původem z Valašska. Tatam bylo její dilema, zda rostou, nebo nerostou.

„Sice trochu mrholilo, když jsme spolu s přítelem ve středu odpoledne vyrazili do Chřibů směrem k Bunči. To nám ale nevadilo, protože jsme se chtěli přesvědčit, nakolik deštivý čas růstu hub pomohl,“ vysvětlovala houbařka ze Slovácka.

Odpovědí jim byl během půl druhé hodiny zaplněný košík.

„Měli jsme velkou radost z toho, jak rostou snad všechny druhy hub a les krásně provoní. Proto jsme do stejných míst vyrazili ještě v sobotu. A úlovek byl ještě bohatší. Krom klouzků, babek a suchohřibů jsme přinesli také dvě krásné velké bedly,“ usmívala se Hradišťanka.

Houby však jsou v těchto sychravých dnech podle jejích slov velmi promočené, proto se sušit příliš nedají, hrozí, že by plesnivěly.

„Já je uchovávám tak, že je očistím, nakrájím a pak dvacet minut podusím ve vlastní šťávě. Po vychladnutí je uskladním v mrazničce,“ upřesňuje Ludmila.

V případě potřeby si pak kdykoliv zmražený kousek hub odlomí a použije do polévky, pod maso či na omáčku. 

Se svým úlovkem z Bílých Karpat se redakci Slováckého deníku pochlubil také Stanislav Dufka z Ostrožské Lhoty.

„Ve středu na Lopeníku během jedné hodiny čistého času jsme společně s kolegyní Kateřinou Vítkovou nasbírali 605 kousků hub. Samý klouzek. Bylo jich tam, jak pampelišek, ani jeden červivý,“ naznačil spokojený Lhoťan.

Pokud máte podobný zážitek z uplynulých dnů, můžete se o něj podělit ve Slováckém deníku s ostatními čtenáři. Stačí poslat fotku s popiskou houbařského úlovku, či do redakce napsat krátký postřeh. Směřujte na adresu pavel.bohun@denik.cz