„Bylo to hrozně rychlé. Nestačili jsme nic schovat. Voda nám prosákla až do ložnice,“ posteskla si například Gabriela Kapuciánová ve chvíli, když už s celou rodinou začali odklízet spoušť.

Nikdo při neštěstí nebyl zraněn, přesto šlo ve dvou případech o život. Jednoho chlapce, pod kterým se probořila silnice a spadl do zatopené prohlubně, vytáhli hasiči. Další dívce z vody zase naštěstí pomohla místní obyvatelka.

Kvůli vodě policie oblast zhruba na hodinu zcela uzavřela.

Zlín/ Záplavy včera odpoledne postihly městskou část Zlína – Prštné. Po prudké bouři se ocitlo pod vodou více než padesát domů a několik menších firem. Zaplaveny byly pole i silnice, na kterých zůstala několikacentimetrová vrstva bláta. Nikdo z lidí nebyl podle záchranářů zraněn. Ve dvou případech tomu však mohlo být jinak.

Původně to vypadalo, že se protrhla hráz jednoho z blízkých rybníků. To se ale s největší pravděpodobností nepotvrdí. „Silná průtrž způsobila, že pět rybníků seřazených kaskádovitě za sebou nestačilo vodu zachycovat a ta se postupně přelévala z jednoho do druhého,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Desítkám rodin voda zaplavila sklepy a auta, v některých rodinách pronikla až do obytných místností. „Najednou se přihrnulo obrovské množství vody. Máme zatopený sklep a voda nám prosákla až do ložnice,“ svěřili se členové rodiny Kapuciánových. Obyvatelům Prštného pomáhalo z domů i sklepů odčerpávat vodu deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z celého Zlínska. Na místě zasahovali i zlínští strážníci společně se státní policií, kteří pomáhali odklánět dopravu. „Asi hodinu bylo nutné řídit dopravu. Místo nebylo do večera průjezdné,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.