V průběhu humorného sympozia v hotelu Buchlovice budou bez nároku na jakoukoliv odměnu bavit návštěvníky mistři mluveného a psaného slova, televizní moderátor a znalec vín Martin Severa, básníci Milan Libiger, Alois Marhoul a Jaroslav Kovanda, novinářka Jiřina Rozsypalová, poeta a chemik Antonín Blaha, někdejší šéfredaktor Literárních novin Vladimír Karfík a kněží Petr Dujka s Rudolfem Chmelařem. Atmosféru literární konference oživí zpěvem a hudbou Folklorní studio Buchlovice, které Den vína pořádá. Konferenci bude tradičně moderovat Jaroslav Kovanda, čerstvý držitel Ceny Zlína.

Na reprezentativní výstavě vybraných odrůd bílých vín – Müller Thurgau, Sylvánské zelené, Neuburské a Aurelius, a červených – Zweigeltrebe, Modrý Portugal, André a Dornfelder, která začne v 16 hodin v prostorách buchlovického zámku, bude připraveno k ochutnání 557 vzorků vinných moků od 251 vystavovatelů ze 73 obcí Česka a Slovenska.

„Mezi šampiony jsou čtyřikrát nejlépe hodnocena odrůdová vína s přívlastkem – kabinetní – tedy suchá, což by mohlo naznačovat trend opouštění sladkých vín," nechal se slyšet Pavel Dvořan z Folklorního studia Buchlovice. Pomyslnou tečkou za Dnem vína bude aukce šampionů. Z výtěžku budou zakoupeny zdravotní pomůcky pro tělesně i mentálně hendikepované dítě.