Plány na konání koncertů a dalších kulturně-společenských akcí dodržel, přestože riskoval, že akce v nenápadné Slovácké obci se mohou potýkat s nízkým zájmem veřejnosti. Troufl si i na koncerty, nad jejichž náročností by zaváhal i zkušenější organizátor. V pátek 9. září od 20. hodin se na nádvoří zámku například uskuteční koncert velkého hudebního tělesa, orchestru Varhana Orchestroviče Bauera. „Mám velmi rád klasickou hudbu i díla, která prezentuje pan Bauer. Tento umělec mě svou hudbou velmi inspiruje. Několikrát mě i se svou rodinou na mém zámku navštívil a tak bylo jen krůček k nabídce koncertu,“ vysvětlil Alessandro Alagia.

Koncert věhlasného dirigenta a skladatele Bauera si nenechá ujít ani starostka Ořechova Jarmila Jilgová. „Určitě se tam půjdu podívat. Musím ocenit snahu pana Alagii, který akce na zámku vybírá velmi pečlivě. Doslova mě uchvátilo nedávné divadelní představení Rychlé šípy, které mělo na zámku nezaměnitelnou atmosféru,“ poznamenala starostka Jilgová. Ta zároveň dodala, že aktivity zámeckého pána nijak nekomplikují program tamního kulturního domu a pořadatelů z obce. „Plán sestavujeme na začátku roku a důsledně se na termínech domlouváme. K žádným komplikacím přitom nedochází. Všechny strany se dokáží dohodnout tak, aby se jejich termíny nekryly. Panu Alagiovi navíc obec pomáhá zajištěním technického zázemí, případně nabídneme pomoc některého z pracovníků či brigádníků obce,“ vysvětlila první žena ořechovské radnice.

Aktivity italského podnikatele oceňují i lidé ze vzdálenějších lokalit od Ořechova. „Na zámku jsem byl, i s rodinou, na velikonočním jarmarku a na koncertu vážné hudby. V případě druhé akce jsem měl možnost prohlédnout si částečně i zámek. Vůbec mi nevadí, že je to místo trochu z ruky, protože nabízí netradiční atmosféru a atraktivní zážitky,“ podotkl Michal Pavelčík z Uherského Hradiště.

Alessandro Alagia pro účely pořádání akcí vyčlenil část vnitřních prostorů, i nádvoří zámku. S velkým zájmem veřejnosti se tak setkaly například dny otevřených dveří, velikonoční jarmark, i nedávné divadelní představení herců Slováckého divadla Rychlé šípy. Na zámku pořádá koncerty vážné hudby i oficiální návštěvy státníků, hudebníků a jiných významných osobností. V podobné činnosti chce pokračovat i nadále. Radost v blízkém budoucnu udělá například fanouškůmm talentovaného zpěváka a kytaristy, finalisty superstar Martina Haricha. Ten na ořechovském zámku odehraje koncert v pátek 30. září. V prosinci se pak mohou lidé těšit na koncert předního českého houslisty Václava Hudečka, a vánoční jarmark. Ještě před tím, v listopadu, chce zámecké komnaty navštívit také italský velvyslanec. V současné době Alessandro Alagia jedná i o vystoupení zpěváka Tenora Alvaréze.