Kde a proč se nápad zrodil, vysvětluje šéfredaktor Deníků střední a východní Moravy Martin Nevyjel.

Co si má čtenář představit pod názvem Česko zpívá koledy?

Není to žádná monstrózní akce, jak je dnes moderní. Prostě jde o příjemné podvečerní setkání lidí z regionu, kteří mají rádi Vánoce, koledy a chtějí si spolu se stejně naladěnými kamarády, přáteli, ale také lidmi, které osobně neznají, zazpívat koledy.

Úplně malá akce to není. Vždyť zpívat má přece celá země…

Ano. Vtip koledování je v tom, že rozezpíváme všechny kraje v celé České republice, a to ve stejný moment. Během patnácti minut by se tak všem, kdo přijdou na náměstí mělo podařit spolu s kolegy třeba z Plzně, Prahy, Hradce Králové nebo Českých Budějovic rozezpívat opravdu celou zemi. Z všech měst bude koledy přímo přenášet rádio Impuls.

A co se bude zpívat?

Nevybrali jsme nic těžkého. Půjde o tři koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Nejde o žádné zpěvácké výkony, ale spíše o společné naladění se na vánoční notu. Já také nejsem žádný velký zpěvák, ale zajdu si koledy zabroukat. Pro nás, kteří jsme muzikálně nepolíbení, budou udržovat tón žáci Hudební školy Yamaha ve Zlíně. (koledy si můžete poslechnout ZDE)

Kdo se kromě regionálního Deníku na akci podílí?

Vy všichni. Naši čtenáři, ale i lidé, kteří si s chutí zazpívají. Koledy bude přenášet Rádio Impulz a o akci uslyšíte i v televizi Nova. (red)