„Jsme rádi, že se nám přibližně devítiměsíční náročné snažení o zařazení mezi zdravé jídelny podařilo dotáhnout do konce,“ uvedla Irena Bilavčíková.

Jednou z kuchařek na této škole je i Marie Pekajová, která na stejném místě pracuje už třiadvacet let.

„Ocenění si vážíme. I nadále se budeme snažit vařit zdravě,“ komentovala Marie Pekajová.

Děti můžou využít například speciální zeleninový bufet.

„V nabídce jsou saláty nebo čerstvé ovoce. Přestože mají děti stále nejraději sladká jídla a řízek, obliba bufetu u nich roste. Postupné změně pomáhají i rodiče, kteří doma stále více prosazují zdravou stravu,“ prozradila vedoucí školní jídelny.

Projekt Zdravá školní jídelna založili odborníci ze Státního zdravotního ústavu, těší se i podpoře Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Certifikát předala řediteli školy Janu Vorbovi vedoucí zlínského odboru hygieny dětí a mladistvých Ivana Lukašíková. Zmínila, že podmínkou pro přijetí je i propojení se vzdělávacím procesem.

„Paní hygieničky měly na škole přednášku pro děti i učitele. Kdyby žáci nevěděly, proč jsou na jídelníčku zelenina nebo luštěniny, neměl by nastavený systém trvalý efekt,“ uvedla Ivana Lukašíková.

Spokojený ředitel školy neopomněl poděkovat kuchařskému kolektivu.

„Naše kuchařky a kuchař dokázali splnit velmi náročná kritéria. Díky nim jsme se mezi certifikované zdravé jídelny dostali,“ uzavřel Jan Vorba. (bart)