Nutno podotknout, že právě po jeho vnučce Mercedes pojmenoval Adolfův syn Emil úspěšný vůz, jenž se posléze stal označením celosvětově známé automobilky Mercedes – Benz.

„Měl jsem letos na jaře volněji, a tak jsem se rozhodl přefotit ke srovnání části ulic v Drslavicích dle historických 70-80let starých snímků. Oslovil jsem proto Martinu Trousilovou z Muzea J. A. Komenského a ta mi v muzejním archivu našla několik zajímavých historických fotografií. U některých z nich byl ale uveden pouze rok a jméno fotografa. Proto jsem oslovil pamětníky - Františka Javora a svého 94letého dědu Stanislava Chvílu. Oba dům židovské rodiny Jellinek poznali,“ prozradil Deníku Radovan Chvíla s tím, že je rád, že si tohoto velkého drslavického rodáka můžeme připomenout v době jeho kulatého výročí narození.

Vítězem v odrůdě Ryzlink rýnský se 14. června stal vzorek Ryzlinku rýnského ve výběru z hroznů, ročníku 2017 číslo šarže 1734 ze zlechovského Vinařství Jakubík. Na snímku se vzorkem Břetislav Jakubík
Jakubíkovo víno ze Zlechova bude reprezentovat v Parlamentu

Příběh rodiny Jellinek zmínil v knize Poolšavím cestou králů a špehýřů (2019) spisovatel a publicista Jiří Jilík.

„Na vídeňském ústředním hřbitově, druhém největším hřbitově v Evropě, se mezi čtvrt milionem hrobů nachází hrobka rodiny Jellinek. V ní spí svůj věčný sen významný židovský učenec, orientalista a kazatel Adolf Jellinek a spolu s ním i jeho vnučka Mercedes. Kdo by řekl, jaký kus dějin vzal počátek v malé vesničce Drslavicích na břehu Olšavy, v hospodě Izáka a Sáry Jellinkových, v domě čp. 100 spojeným s čp. 29,“ poznamenává Jiří Jilík ve své knize.

Na jeho slova navazuje starosta Drslavic Rostislav Mihel.

„Je to zajímavá historie, zakládající se na reálném faktu. Moc si toho považujeme. Je neuvěřitelné, že je možný takový příběh související s vesnicí, která má pouhých 500 obyvatel,“ konstatoval starosta.