„Zájemci o studium mohou i s rodiči nahlédnout do veškerých zákoutí naší školy. Na jednotlivých oborech dostanou veškeré informace, i na vedení školy se mohou zeptat, na co chtějí,“ prozradil ředitel „umprumky“ Jan Pospíšil, který ve vestibulu školy všechny příchozí vítal.

Podle něj během dne otevřených dveří dorazí do školy každoročně asi stovka chlapců a dívek. Ti si vedle prohlídky školy také mohli s přítomnými kantory zkonzultovat svá přinesená díla.

„Dobře mi poradili, na co se mám zaměřit, abych byla v kreslení ještě lepší, než jsem,“ nechala se slyšet Pavlína Hlouchová, která do slovácké metropole přijela až ze Vsetína. „Rozhodně bych tady chtěla studovat, nejraději grafický design nebo malbu. Někdo říkal, že je to tady jedno velké bludiště, mě se to tady ale zatím hodně líbí,“ dodala. 

Hradišťská uměleckoprůmyslová škola se řadí s celkovým počtem devíti vyučovaných speciálních oborů, které studují asi tři stovky žáků, k nejkomplexnějším a nejrozsáhlejším centrům českého středního uměleckého školství. Velké procento žáků následně rozvíjí svůj talent a pokračuje v dalším studiu na vysokých školách v Praze či Bratislavě.