„V pátek to v našem centru hučelo jak v úle. Se zájemci o očkování proti covidu-19 jakoby se roztrhl pytel. Doposud nám tam denně zavítalo tak 50 lidí, ale najednou přišla vlna 300 zájemců. Byli mezi nimi ti, co zatím očkovaní nebyli ani jednou dávkou, včetně dětí nad 12 let, které přišly s rodiči nebo ti, co si přišli už pro dávku třetí,“ řekl Deníku Ivan Dokoupil.

Podle jeho názoru se momentálně nejvíc šíří koronavirová infekce mezi školáky a studenty.

„Zaměřujeme se teď také na očkování ve školách. Máme projekt s krajským úřadem ve Zlíně, který nám poskytl údaje. Napřed jsme oslovili školy na Hradišťsku a Brodsku. Například ve čtvrtek jsme naočkovali 15 učitelů na hradišťském gymnáziu. To číslo může někomu připadat nízké, ale není. Řada jejich kolegů už naočkovaná byla,“ řekl Ivan Dokoupil.

On sám zvýšený zájem po očkování přisuzuje tomu, že lidé čím dál častěji zjišťují, nakolik je obtížné v současnosti cestovat bez očkování.

„Na lyžování v Rakousku nebo sednout si na pivo do hospody ve Vídni bez platného očkovacího potvrzení můžete zapomenout. Dovnitř vás bez papíru nepustí, kdybyste se na hlavu stavěl,“ připomíná Ivan Dokoupil své vlastní zkušenosti.

Očkovací tým společnosti Medical plus zajíždí v úterý 26. října do Popovic a Podolí. Přijít tam podle Dokoupila mohou všichni, kdo budou mít o naočkování zájem a zatím očkování neabsolvovali.

„Počítáme také s očkováním kantorů tamních malotřídek, očkovat budeme od 9 do 11 hodin v popovickém bývalém zdravotním středisku, kam to učitelé mají ze školy 100 metrů. Od 13 do 15 hodin budeme v Podolí v Duchovním a relaxačním areálu, kam rovněž mohou i učitelé přijít. Imobilní pacienty v Popovicích navštíví naše paní doktorka v jejich sociálním prostředí od 8 do 9 hodin, v Podolí je stihne mezi 12. a 13. hodinou,“ sdělil Ivan Dokoupil.