Zahradu Moravy provázel od posledního květnového dne až do nedělního kácení máje zajímavý a bohatý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou na něj návštěvníci na náměstí Velké Moravy zvyklí, ale po celé jeho ploše.

„Letošní ročník Zahrady Moravy byl odstartován již v pátek dopoledne výchovnými koncerty Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna pro děti základní školy. Ten se v pátek večer představil veřejnosti celosouborovým programem Ondrášovské putování, v němž účinkovali také interpreti ze Starého Města,“ uvedl první muž Starého Města Josef Bazala, který neskrýval radost z toho, že program Zahrady Moravy pod širým nebem provázelo teplé a slunečné počasí a přilákalo na něj stovky lidí.

Den otevřených sklepů v Kudlovicích
Při otevření sklepů v Kudlovicích velebili vína barrique

Zvědavost je přivedla na farmářské trhy s ukázkami drobnochovu a výstavu zemědělské techniky, Staroměstský den dětí v prostoru bývalé Šilderovy vily, kde se kluci a holky mohli jaksepatří vyřádit na nafukovacích atrakcích, při bublinovém workshopu, ukázkách žonglování nebo se dozvědět mnoho zajímavostí od staroměstských myslivců.

Nezapomenutelnou podívanou přinesla prezentace domácích spolků a Středisko volného času Klubko či hry pro děti s farmářskou tématikou. V areálu Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město zase probíhaly jezdecké soutěže a výstava chladnokrevných koní.

„V sobotu odpoledne se na pódiu uskutečnila zajímavá regionální přehlídka dětských verbířů z Uherskohradišťska a Uherskobrodska, organizovaná občanským sdružením Kunovjan. Devět dětských tanečníků vyburcovala ke skvělým verbířským výkonům staroměstská cimbálová muzika Špica,“ informoval Josef Bazala. Pódium pak opanovala dechová hudba Sadovanka.

Milovníci svébytného mužského skočného tance, slováckého verbuňku, si přišli na náměstí Velké Moravy na své v sobotu večer. Krev v žilách několika stovek diváků rozproudila regionální soutěž O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, jehož osnovatelem byl soubor písní a tanců Dolina, moderátorem staroměstský starosta Josef Bazala. Zpravodajství přineseme na jiném místě Slováckého deníku.

„Na každém ročníku Zahrady Moravy toho bylo hodně ke chválení. Ani letošní ročník není výjimkou. Bylo tu na co se podívat. Také po stránce organizační tu všechno klaplo,“ svěřil se staroměstský Bohumil Crla.

Den dětí v Uherském Hradišti, 31.5.2019
Impozantní Den dětí přilákal na náměstí v Hradišti 2500 lidí