V zahradě vzdělávacího ústavu jsou rozmístěny malířské stojany, na ovocných stromech jsou ptáci vystřižení z papíru, v trávě pod nimi vycpaniny ptáků zapůjčených od Okresního mysliveckého spolku, stůl plný temperových barev, štětců a dřevěných špachtliček. To všechno se na pár hodin mění v ateliér pod širým nebem. Nechybí v něm ani mluvící papoušek Poly, stále v obležení malých tvůrců. Lákadlem jsou také andulky a korely.

Pro 40 žáků školy se vzdělávacími potřebami je malování v plenéru, a to za dohledu a pomoci šestadvaceti studentů malby Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště, vítanou změnou ve vyučovacím procesu.

„Pro naše žáky je setkání a společná tvorba se zdravou populací studentů výborný a úžasný zážitek. Každé setkání s nimi je nějakým způsobem motivováno a vždycky je z něj moc pěkná akce,“ pochvaluje si Karel Zerzáň, ředitel hradišťské ZŠ a MŠ Šafaříkova.

Na slavnostním večeru partnerských měst se setkali také zakladatelé partnerství Uherského Hradiště a Mayenu - bývalý primátor města Mayen Günter Laux (vlevo) a bývalý starosta Uherského Hradiště Ladislav Šupka (druhý zprava). Na snímku je doplňují starost
Partnerství oslavili koncertem v chrámu Sv. Františka Xaverského

Dílka vytvořená jeho svěřenci zdobila galerii pod širým nebem, zčásti trávu zahrady, ale také chodník ze zámkové dlažby u školy. Ale jen na pár hodin při malování ptáků v plenéru. Vytvořené malby zkrášlí prostory školy.

„Při této akci se žáky ZŠ Šafaříkova šlo o velmi příjemné propojení práce v plenéru, na niž jsou naši studenti zvyklí. Mohli zaštítit jakýmsi mentorstvím žáky zdejší školy, což bylo pro studenty naší školy velmi přínosné. Pro některé naše studenty to byla taková malá praxe, protože jsou mezi nimi i tací, kteří se hlásí na pedagogické obory,“ svěřil se ředitel Uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště Ivo Savara.

Farní pouť ke kostelíku v Provodově
VIDEO: Kněz farníkům na pouti prozradil svůj nečekaný odchod ze Slovácka